Dikkat Dağınıklığı İçin Hangi Polikliniğe Gitmeliyim?

Aga selam uzun zaman olmuş ama çözdün mü acaba? Bende de yılladır dikkat dağınlıklığı vardı unutkanlıkta ve ezberimde sorun yoktu ama aşırı unutkanlık olmaya başladı hatta konuşurken bazı kelimeleri unutuyorum geri dönüşünü bekliyorum teşekkürler.

İse girdim ve artik nefes almaya vaktim yok. Bu sekilde biraz cozdum. Doktora gitmemistim.

Merhaba. Konu açılalı bayağı olmuş ama yazmak istedim. Benim de odaklanma ve unutkanlıgim vardı. Bir türlü anlayamıyordum. Birçok doktor MR falan derken bir Dr. dedi ki dikkat eksikliğin var ve 2 ilaç verdi. Biri antidepresan diğeri de zeka aciciymis. 2 yıl kullandım ve hayatımı geçirdiğim en iyi 2 yıldı. Sonra doğum sebebiyle bıraktım. Şimdi tekrar başlayacağım ama birini nöroloji veriyor. İlaclar reklam olmasın diye yazamıyorum ama sorun olmayacaksa yine yazarım.

Merhaba. Konu açılalı bayağı olmuş ama yazmak istedim. Benim de odaklanma ve unutkanlıgim vardı. Bir türlü anlayamıyordum. Birçok doktor MR falan derken bir Dr. dedi ki dikkat eksikliğin var ve 2 ilaç verdi. Biri antidepresan diğeri de zeka aciciymis. 2 yıl kullandım ve hayatımı geçirdiğim en iyi 2 yıldı. Sonra doğum sebebiyle bıraktım. Şimdi tekrar başlayacağım ama birini nöroloji veriyor. İlaclar reklam olmasın diye yazamıyorum ama sorun olmayacaksa yine yazarım.
Merhaba, sanırım bende de dikkat eksikliği var. En güçlü belirtileri konuşurken bir olay anlatırken kullanmam gereken kelimeleri unutmam, özgüven problemi, okuduğum şeyleri anlayamama, okuduğum kelimelerin beynimde bir şeyler canlandıramaması, gittiğim yerleri mekanları hiçbir şekilde bir daha hatırlayamama vs vs, bunun için önce psikolog mu yoksa psikiyatriden mi randevu almalıyım? Sizin son tanıyı psikiyatri doktoru mu koydu?

Arkadaşlar, aşırı bir dikkat dağınıklığı, unutkanlık ve dalgınlık sorunum var.
Bir paragraf metnini 3-4 kez okumadan anlayamıyorum. Aklım sürekli farklı konularda takılıp kalmış resmen, uçup gidiyor beynim. Bunun için hastaneden hangi bölüme bu şikayetimle gitmem gerekiyor? Ders çalışamıyorum ayrıca bu sebepten dolayı.
Ders esnasında metni kuru kuru okuyorum, anlayamıyorum.

Psikiyatri bölümüne başvurman gerekiyor, ilaç tedavisini pek tercih etmemeni öneririm şahsen.

Merhaba. Konu açılalı bayağı olmuş ama yazmak istedim. Benim de odaklanma ve unutkanlıgim vardı. Bir türlü anlayamıyordum. Birçok doktor mr falan derken bir dr. Dedi ki dikkat eksikliğin var ve 2 ilaç verdi. Biri antidepresan diğeri de zeka aciciymis. 2 yıl kullandım ve hayatımı geçirdiğim en iyi 2 yıldı. Sonra doğum sebebiyle bıraktım. Şimdi tekrar başlayacağım ama birini nöroloji veriyor. İlaclar reklam olmasın diye yazamıyorum ama sorun olmayacaksa yine yazarım.

Yeni konu açın lütfen.

Arkadaşlar, aşırı bir dikkat dağınıklığı, unutkanlık ve dalgınlık sorunum var.
Bir paragraf metnini 3-4 kez okumadan anlayamıyorum. Aklım sürekli farklı konularda takılıp kalmış resmen, uçup gidiyor beynim. Bunun için hastaneden hangi bölüme bu şikayetimle gitmem gerekiyor? Ders çalışamıyorum ayrıca bu sebepten dolayı.
Ders esnasında metni kuru kuru okuyorum, anlayamıyorum
Ağır kafeini bir tüket bak nasıl odaklanıyorsun bende böyle çare geldi manyak birşeye dönüyon

Yeni konular

Geri
Yukarı