Dikkat dağınıklığı problemi

KOSTOK2

Picopat
Dersin başına oturduğum zaman saçma sapan birine dönüşüyorum. Tam derse oturdum başladım 10-15 dakika geçtikten sonra ya kendimi mutfakta su içerken ya da bilgisayarın kasasıyla uğraşırken ya da makasla kağıt vs. keserken ya da resim çizerken ya da saçma sapan şeyler düşünürken buluyorum. Bundan nasıl kurtulurum? (aslında biliyorum psikoloğa falan gitmem gerekiyor ama siz sınav senenizde bu durumları nasıl aştınız çok merak ediyorum.)

Öncelikle hedefinizi belirlemediğinize eminim. İlk önce hedefinizi belirleyin.

Öncelikle hedefinizi belirlemediğinize eminim. İlk önce hedefinizi belirleyin.

Yoo hedefim var bayağıdan beri bilgisayar ile uğraşıyorum. O yüzden dikkatim dağıldığında kasanın içini falan açıyorum veya bilgisayarın bir problemi olduğunda onu halletmeye çalışıyorum. (bilgisayar mühendisliği yani)

Yoo hedefim var bayağıdan beri bilgisayar ile uğraşıyorum. O yüzden dikkatim dağıldığında kasanın içini falan açıyorum veya bilgisayarın bir problemi olduğunda onu halletmeye çalışıyorum. (bilgisayar mühendisliği yani)
Odanız dağınık mı?

Şu anlık evet ama genelde topluyorum. Sadece nesne olarak da değil efendim düşünce olarak da dağılıyor.
Aklınızdaki düşünceleri boş verin, yavaş yavaş azalacaktır. Ayrıca bilgisayar ve çalışma masasını farklı odalarda konumlandırın eğer imkan varsa.

Yeni konular

Geri
Yukarı