Dikkat edilmesi gereken linkli dolandırıcı SMS'i

Careta

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
HP Victus 16 S0023NT RTX 4060 8 GB Ryzen 5 7640hs 2x8 ddr5 5600 mhz 512 ssd
Meslek
Yazılım Mühendisliği 3. Sınıf öğrencisi
Arkadaşlar ben oyun oynarken telefonuma bu mesaj geldi. Numara ekte gördüğünüz gibi +220 yani gambiya telefon kodu, aman diyeyim dikkat edin. Bilmeyeniniz varsa linke tıkladığım an belirli veriler bu arkadaşlara ulaşacak. Öyle gördüğünüz her linke tıklamayın. Bu gibi mesajlar bu sıralar çok fazla arttı. Belli ki bir yerlerden verilerimiz sızdırılıyor. İyi sosyaller.

Dosya Ekleri

• IMG_20230913_160139.jpg
    IMG_20230913_160139.jpg
    28,5 KB · Görüntüleme: 915
Arkadaş dolandıracaksınız madem yazım kurallarına falan dikkat ette inandırıcı olsun. ''lutfen güncelle'' diyen kargo firması mı olur?

Memleketin dolandırıcısı bile liyakatsiz.

Arkadaş dolandıracaksınız madem yazım kurallarına falan dikkat ette inandırıcı olsun. "lutfen güncelle" diyen kargo firması mı olur?

Memleketin dolandırıcısı bile liyakatsiz.

Adamlar Gambiyalı Mozambik'li falan Türkçe harfler klavyelerinde yok. Bir videoda görmüştüm adamı WhatsApp'tan profili çok güzel bir kadın olan biri arıyordu yine numaranın başı +220 olan, Adam bak amca oğlu beni nasıl bir kadın görüntülü arıyor dedi, açtı, telefonun başında kel siyahi bir abi vardı karşılıklı gülüştüler 😀

IP adresiyle evi nasıl bulacak
Hepimiz internet ağı aracılığı ile birbirimiz ile bağlantılı olduğumuz için ip ile sana gelen internetin hangi yollardan gelip evine ulaştığını bilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı