Dikkat eksikliği ve hiperaktivite için tedavi olunmazsa ne olur?

mahmutxd07

Decipat
Daha fazla  
Kendimde dikkat eksikliği rahatsızlığı olduğunu düşünüyorum. Bunun yanında sosyal fobi ve deprasyon gibi şeyler de yaşıyorum.

Bugün için randevu almıştım piskiyatriste ancak gidip gitmeme konusunda çok arada kaldım. İptal etmeyi düşünüyorum. Hem ilaç tedavisine karşı biraz ön yargılıyım hem de derdimi anlatamamaktan biraz endişeleniyorum. Hani birine derdini anlatırsın da önemsemez. Bende bu dertler var gibisinden. Acaba kafamda bazı şeyleri abartıyor muyum diye düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de DEHB var. Kesinlikle psikiyatriste git. Gittiğim her psikiyatrist durumumu anlattığımda direk anlamıştı.

Ben Concerta 36mg ilaç kullanıyorum, ilaç yazarlarsa sizi daha düşük dozdan başlatırlar. Ön yargınız olmasın, yan etkileri çok kötü değil ve insan alışıyor.

Sorunuz varsa sormaya korkmayın psikiyatriste. Buraya da atabilirsiniz.

Bende de DEHB var. Kesinlikle psikiyatriste git. Gittiğim her psikiyatr durumumu anlattığımda direk anlamıştı.

Ben Concerta 36mg ilaç kullanıyorum, ilaç yazarlarsa sizi daha düşük dozdan başlatırlar. Ön yargınız olmasın, yan etkileri çok kötü değil ve insan alışıyor.

Sorunuz varsa sormaya korkmayın psikiyatriste. Buraya da atabilirsiniz.

Teşekkürler 4.30'da randevum var.

Dehb dışında da özgüvensizlik, deprasyon ve asosyallik gibi şikayetlerimde var. Bunlar içinde ek olarak ilaç veriyorlar mı? Ben kendimi bildim bileli böyleyim. Kişiliğim böyleymiş gibi düşünüyordum bir süre önce de bunu kabullendim böyle mutluyum gibisinden ama olmuyor. Hiçbir şeyi tam anlamıyla başaramıyorum. Odaklanamıyorum.

DEHB tedavi edilmezse asosyal kişilik, kişilik bozukluklarının ortaya çıkması gibi sorunlar var ve DEHB tanısı konmuş insanlarda şiddete eğilim, madde kullanımına yatkınlık gibi durumlar da gözlemleniyor. Böyle bir durumunuzun olduğunu düşünüyorsanız bunun üzerinde durmalısınız.

Öncelikle psikiyatrist, aynısı bende de var tarzı bir cevapla işin içinden çıkmaz. Bu konuda rahat olun, böyle bir kaygı olmadan psikiyatristle görüşmeye gidin. İlaç tedavisi size bağlıdır, bu durumda endişeleriniz olsa bile bunu psikiyatristinize iletebilirsiniz. Zorunlu bir şekilde ilaç tedavisi göreceksiniz diye bir şey yok.

Bunların haricinde başka sorun olarak gördüğünüz herhangi bir şeyi de psikiyatrinize iletebilirsiniz, kendisi bunların da üstünde durarak size bir çözüm yolu sunmaya çalışacaktır zaten. Olası ilaç tedavisi yanında psikoterapi olumlu sonuçlar verebilir özgüvensizlik gibi durumlar için ancak bu tabii ki maddiyatınıza bağlı bir şey.

Görüşmenizden sonra burayı güncellemeyi unutmayın.

DEHB tedavi edilmezse asosyal kişilik, kişilik bozukluklarının ortaya çıkması gibi sorunlar var ve DEHB tanısı konmuş insanlarda şiddete eğilim, madde kullanımına yatkınlık gibi durumlar da gözlemleniyor. Böyle bir durumunuzun olduğunu düşünüyorsanız bunun üzerinde durmalısınız.

24 yaşındayım. Dehb rahatsızlığının çocukluğumdan beri olduğunu düşünüyorum. Madde kullanımı tarzı şikayetlerim hiç yok. Alkol bile hiç kullanmadım. Şiddet olayımda yok. Ama asosyallik tarzı çok şikayetim var.

24 yaşındayım. Dehb rahatsızlığının çocukluğumdan beri olduğunu düşünüyorum. Madde kullanımı tarzı şikayetlerim hiç yok. Alkol bile hiç kullanmadım. Şiddet olayımda yok. Ama asosyallik tarzı çok şikayetim var.
Her kişide aynı sonuçlar varolacak diye bir kaide yok, aynı şekilde bunun ileride oluşmayacağını da kesin olarak söyleyemeyiz. Bu sebeple böyle bir şüpheniz varsa üstünde durun daha önceden dediğim gibi.

@nih @viczafervic Hocalarım gittim. Derdimi anlatamadım. Dinlemedi de.

Dikkat eksikliği rahatsızlığım olduğunu düşünüyorum dedim. Bunun dışında başka şikayetlerim soruldu. Özgüvensizlik dedim. Uykuyu sordu. Özgüvensizlikten dolayı dikkat eksikliği olabilir dedi. İlaç yazdı gönderdi. B12 dedim dahiliyeye git dedi.

Bu arada beni kilolu görünce, ilacı sabah kahvaltıdan sonra iç tok tutar dedi ve bol bol yürüyüş yapmamı tavsiye etti. Sanki ben diyetisyene veya Gym'e gitmiştim...

Eczaneye gittim yazdığı ilacı sordum sakinleştiriciymiş. İlacı almadım bir daha da gitmeyi düşünmüyorum. Bu arada kime sorduysam kan tahlili yapıyorlar demişti. Kan tahlili dahi yapmadı.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı