Dil bölümleri ve üniversite önerisi

1. yıl Work and Travel yapılabilir mi bilemiyorum ama imkan varsa ilk yıldan da yapılabilir. Ücretleri sabit kalmıyor sonuçta.
4 senelik üniversitelerin Hazırlık, 1., 2., 3. ve 4. sınıfında olmak gerekiyormuş WaT için.
1. yıl da yapılabiliyor hocam. Bu arada Amerikan Kültürü ve Edebiyatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir sıkıntı çıkarsa bile 4 sene boyunca okunabilecek bir bölüm mü sizce?
Zaten muhtemelen 4 sene kalmam çok düşük ihtimal çünkü ailem de çok istiyor yurtdışına göndermek. Elimde olsa sınavdan önce iyice derin bir araştırma yapıp direkt daha erkenden yurtdışında bir üniversiteye kayıt yaptırırdım ama bu yurtdışı isteklerini yeni yeni belirtmeye başladılar :D . Artık bundan sonraki döneme kaldı. Son başvuru tarihleri 2022 Aralık çoğu yerlerin. Bir danışman hizmeti alıp onların yardımıyla hallederim artık.

Bu arada siz hiç yurtdışına çıktınız mı? Bir deneyiminiz oldu mu? İleride düşünüyor musunuz?

Hocam neye karar verdiniz?
Başkent Üniversitesi Mütercim Tercümanlık yazdım. Bir de Selçuk Üniversitesi var yine Mütercim Tercümanlık.
Bu ikisinden biri gelir muhtemelen bir sürpriz olmazsa.
Mütercim Tercümanlık'ta Türkçe de görüyorsunuz bu arada. İngiliz Dili ve Edebiyatı ise full İngilizce. Bir yandan geçmesi daha kolay, bir yandan da bu bölüme daha yatkınım. 3. sınıfta ardıl çeviri alanından ilerleyip bakacağım artık yoluma :)

Geç oldu ama neresi geldi hocam? Başarılar bu arada.
Selçuk Üniversitesi geldi hocam. Başkent gelmemesi biraz şaşırttı açıkçası. Ama şu anlık geçen 1 ayım da gayet iyi geçiyor burada. Öğretmenleri falan çok iyi, gayet deneyimli bir eğitim kadrosu var. Ders programı da iyi, yabancı dil olarak Çince görüyoruz seneye kendimiz seçim yapacağız.

Selçuk Üniversitesi geldi hocam. Başkent gelmemesi biraz şaşırttı açıkçası. Ama şu anlık geçen 1 ayım da gayet iyi geçiyor burada. Öğretmenleri falan çok iyi, gayet deneyimli bir eğitim kadrosu var. Ders programı da iyi, yabancı dil olarak Çince görüyoruz seneye kendimiz seçim yapacağız.
Başarılar dilerim hocam her şey dilediğiniz şekilde gider umarım.

Hocam bölümden memnun musunuz? Geleceği var mı?

Geri
Yukarı