Dil bölümü okunur mu?

Daha fazla  
Merhaba, 12. sınıfa geçtim bu yıl normalde MF öğrencisiyim ama geçen yıl çok geride kaldım. Babam uzun süredir yoğun bakımda toplayamadım kafayı. AYT çok eksik yani. İngilizceye ilgim yoğun orta-lise tüm öğretmenlerim dilci olmamı tavsiye ederdi ama ben pek cesaret edemiyordum ama mezuna kalmak istemediğim için dile geçmeyi ve ağır asılmayı düşünüyorum. Sizce mantıklı olur mu, isteğim İngilizce öğretmenliği, atanmak vs diğer gruplara göre daha kolay olduğunu duymuştum ama daha iyi bilenler vardır tabii. Yardımcı olursanız sevinirim.

Eğer tytyi 90-100 net civarı yapıyorsan dilde yarı yarıya falan yapsan çok önde oluyorsun dilcilere göre.
Aynen biraz tyt yapıp az dil yapsan bile dil puanın uçuyor saçma ama senin işine yarar bu, dilci olarak İngilizcem çok iyi olmasına rağmen benden kötü olanlar tyt sayesinde beni geçiyor. Üniversite bitirdim ama dil bölümüne olan hevesim için girdim sınava bu sene yine de çok iyi gelmedi tyt düşük olduğu için

İngilizce öğretmenliği 6000 istiyor sanırsam benim arkadaşım da İngilizce öğretmenliği istiyordu ama o 13 bine girmişti.

85-90 arası yapıyorum şu an ama sene sonuna kadar 100e çekeceğime inanıyorum. Su anki bilgimle de ortalama YDT netlerim 62-65 gibi geliyor.
Derece bile gelebilir hocam tam emin değilim sayılardan ama çok fazla öne çeker sizi. Zaten ydt de ana etken tyt. Nedense dilcilerin çoğu tytyi yapamıyor. Sayısal olup biraz dil yaptın mı çok iyi oluyor. Bu netler ile güzel bir yer kazanırsınız umarım.

Daha çok var sınava neden MF'den girmek istemiyorsun?

Matematiğim ve kimyam iyi ama fizik ve biyoloji yüzünden sayısaldan soğudum. TYT ve YDT abanırsam derece yapabileceğime inanıyorum.

Derece bile gelebilir hocam tam emin değilim sayılardan ama çok fazla öne çeker sizi. Zaten YDT de ana etken TYT. Nedense dilcilerin çoğu TYT'yi yapamıyor. Sayısal olup biraz dil yaptın mı çok iyi oluyor. Bu netler ile güzel bir yer kazanırsınız umarım.

Çok teşekkür ederim hocam umarım. Bilgi için de sağ olun.

Geri
Yukarı