Dil/Framework Seçimi

aqwe5678

Centipat
Merhaba, şu anda elinizde yaklaşık 18-19 tablolu ilişkisel bir veritabanı var diyelim. Bu veritabanı için Linux makinede çalışacak bir restful web servis yazacak olsaydınız hangi dili veya Framework'ü seçerdiniz? Ben daha önce nosql bir veritabanıyla nodejs kullanmıştım JavaScript yazmayı da seviyorum ama ilişkisel veritabanı için .Net Core tarafında entity Framework gibi bir gerçek var. Ve daha önce hiç denemediğim ama ismini sürekli gördüğüm golang. Kararsız kaldım bu konuda. Görüşlerinizi bekliyorum, şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Asp.Net core Web API, Entity Framework. Sırf LINQ için bile Spring yerine Asp.Net'i tercih ederim.

Merhaba,

Başka platforma taşıma olasılığım olabileceği için Docker üzerinde kurardım. Web server olarak Nginx, backend için PHP (çok yoğun işlem yapılacaksa PHP'nin yanında C veya işlemin türüne göre Python kullanırdım), cache için Redis ve son olarak ana veri tabanı için MySQL kullanırdım. Tercihe bağlı olarak ana veri tabanı olarak da Redis seçilebilir, ancak bu durumda veri kaybının engellenmesi için Kubernetes ile birden fazla bilgisayarda Redis'in çalışmasına ihtiyacımız olur.

Ancak bu servise ivedi şekilde ihtiyaç varsa Python'da Flask ile çok kısa sürede oluşturulabilir. Ana veri tabanını bu durumda da MySQL olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı