Selim C.

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Uzaklarda...
Daha fazla  
Selamlar... 6.-7. sınıftan beri hep merak etmişimdir. Özellikler Türkçe (Edebiyat/Dil Anlatım vs. gibi) ve İngilizce kitaplarında, sadece ama sadece hikaye, boş beleş gereksiz faydasız metinler, yazılar var. Bunun sebebi nedir? Bileniniz var mı? Neden sürekli konuları deftere yazardık, neden sürekli Kaynak Kitap alırdık? Devlet neden 200 sayfa boş beleş kitap basardı ki? Kardeşleriminkilere bakıyorum hala aynı.. İlla Özel mi okumalıydık doyurucu bir kitabımızın olması için? En çok da o kitabı yazan Profesörleri (!) merak ediyorum. Bu neyin kafası?
Sizin bu konu hakkında bir bildiğiniz var mı? Niçin bu boş kitap taşıma işkencesi?
Edit: Birde kitabın arka kapağındaki "Kağıtları İsraf Etmeyelim.." spotu aklıma geldi.. Absürtlük..

O değilde sen hiç fen kitaplarına baktın mı? hepsi deney, 5 sınıftan beri 1 kere fen kitabına bakmışlığım yok. Ayrıca yalan yanlış bazı bilgiler de olabiliyor. 8.sınıftayken arkadaşım da özel okul kitabını görmüştüm çok gereksiz konular vardı matematik de ama devletinkinden iyidir.

Sonuç; yabancı öğrenciler uzaya gidiyor, Ali ise ganyan bayine.
@JaroxJamaica güldürdün :D
O değilde sen hiç fen kitaplarına baktın mı? hepsi deney, 5 sınıftan beri 1 kere fen kitabına bakmışlığım yok. Ayrıca yalan yanlış bazı bilgiler de olabiliyor. 8.sınıftayken arkadaşım da özel okul kitabını görmüştüm çok gereksiz konular vardı matematik de ama devletinkinden iyidir.
Ortaokul Fen dersini geçtim, Lise'nin Fizik Kimya kitapları da boş. Bide o boş kitapları zorla getirmek.. Hiçbir bilgi kazandırmayan dönem ödevlerinden tut saçma sapan Çalışma kitapları.. (n)
Açıkçası hayatımda hiç protestoya/eyleme katılmadım ama eğitim sistemindeki bu gibi saçmalıklarla ilgili mantıklı bir eylem olsa hemen katılırım. Bayağı bir İsyan edesim geliyor bu konuda.. :uyan:
Ayrıca ders konuları da gereksiz yere oldukça uzatılmakta.. 8 sene içinde kaliteli bir eğitim almak oldukça zor.. Ki büyüklerimizin bir lafı vardır "Ağaç yaşken eğilir.." diye. Ağaç daha yaşken tek öğretilen 10'lar basamağı; yok efendim "Ali ata bak"; kelimeleri hecele vs.. Bana kalıra ilk 8 sene gördüğümüz herşey 4-5 senede rahatça verilebilirdi. Daha mantıklı olurdu..
Neyse konumuza dönecek olursak: Niye boş bu kitaplar? Yani neden böyle düzenlerniyor, neden sadece hikaye var bu kitaplarda? MEB neyi amaçlıyor sizce? :droid:

Bu saçmalıklar sadece dil kitaptlarında yok. Bir de kitapları ücretsiz dağıtıyoruz,diyorlar. Bir de hatalı bilgiler var kitaplarda.
Linki: Ders Kitaplarından 'Çocuklar Neden Sınavlarda Başarılı Olamıyor' Sorusuna Cevap Olabilecek 4 Vahim Hata
Dostum ben sadece geçmiş hükümetlere değil bu hükümete de kızıyorum. 13 senedir baştasınız. Eğitimi düzeltmekten daha önemli ne olabilir? Bir an önce düzeltilmesi gerekirken hep erteleniyor. Tamam öncekilere göre bazı şeyler iyi eğitimde, ama verilen bilgiler zayıf maalesef.. Keşke düzelse şu sistem.. :kararsız:

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı