Dil öğrenmek için uygulama önerisi

SmaçörErkek

Picopat
Daha fazla  
Meslek
Profesyonel Voleybolcu
Hedefim B1-B2 Almanca öğrenmek şu anlık Busuu kullanıyorum ama verim alamadığımı hissediyorum. Sizce Busuu'da devam etmeli miyim farklı uygulama önerilerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sadece uygulamalar ile dil yeteneğinizi geliştiremezsiniz. Konuşma ve yazma yeteneklerinizi de geliştirmeniz gerekiyor. Bunun için bir arkadaş edinebilirsiniz veya ufak bir kursa katılabilirsiniz. Ücretsiz olarak da belirli bir konu hakkında kendinizce kısa metinler yazıp okumayı deneyebilirsiniz.

Uygulama istiyorsanız da Duolingo ve GermanPod101 gibi uygulamalara bakabilirsiniz ama bunlar kullanacağınız onlarca araçtan yalnızca bir kısmı olmalı, hepsi değil.

Sadece uygulama ile istediğiniz seviyelere gelmek pek mümkün değil maalesef. Bunun için okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinizi geliştirmeniz lazım. Dizi/film izleyin fakat bu da sizi belirli bir seviyeden öteye götürmez. O yüzden anadili Almanca olan arkadaşlar edinin (oyunlardan, sosyal medyadan veya takıldığınız herhangi bir mecradan), A1 seviyesinde kitapları okumaya çalışın (internette bir dünya pdf/epub var), veya bu dilde yayın yapan YouTube, Twitch gibi herhangi bir platformdan yayın açan veya video çeken birini seçip izleyin (hoşlandığınız şeyler neler ise ona göre seçin) ve öğrendikleriniz aracılığıyla sürekli Almanca bir şeyler yazmayı deneyin.

İllaki uygulama istiyorum diyorsanız da önerebileceğim uygulamalar Busuu, Memrise.

Ayrıca bu sitede kendi anadili olan birçok kullanıcıya ulaşıp soru sorabilirsiniz: HiNative | A question and answer community for language learners.

Geri
Yukarı