Dil sınıfına geçen birisine verilecek tavsiyeler

Hocam matematik yapamıyorum sıfır yani ne yapacağım? Nereden başlasam bilemiyorum bir de çoğu insan yok işsiz kalırsın yok dil seçip ne olacaksın gibi şeyler söyleyip daha çok moralimi bozuyorlar.

Hocam bence de şu dizi film işi abartılıyor evet elbette geliştirebilir de anlaman için önceden o kelimeleri falan bilmen lazım bir ders gibi görüp çalışacağım başka türlü öğrenilmez.

Hocam arkadaş doğru demiş TYT'yi sakın geriye atmayın çünkü Dil seçenlerin çoğu YDT yüksek tutarken TYT bırakıyor bu yüzden TYT yapanlar sıralamada öne geçiyor. İş olanağı olarak gerçekten çok bir seçenek yok (özel şirketlerdeki pozisyonlar dışında) tercümanlık, İngiliz-Amerikan dil ve edebiyatı, dil bilimi, turizm rehberliği ve öğretmenlik.

Hocam arkadaş doğru demiş TYT'yi sakın geriye atmayın çünkü dil seçenlerin çoğu YDT yüksek tutarken TYT bırakıyor bu yüzden TYT yapanlar sıralamada öne geçiyor. İş olanağı olarak gerçekten çok bir seçenek yok (özel şirketlerdeki pozisyonlar dışında) tercümanlık, İngiliz-Amerikan dil ve edebiyatı, dil bilimi, turizm rehberliği ve öğretmenlik.

Hocam ben İngilizce istemiyorum zaten Almanca okumayı düşünüyorum ama matematik hiç yok ben nereden başlayacağımı bilmiyorum matematik Max 10-20 puan alıyorum.

Hocam ben İngilizce istemiyorum zaten Almanca okumayı düşünüyorum ama matematik hiç yok ben nereden başlayacağımı bilmiyorum matematik Max 10-20 puan alıyorum.

Hocam bilemem artık yapmak zorundasın ama neden Almanca yani çok bir iş imkanı olacağını sanmıyorum en fazla öğretmen olabilirsiniz Almanca eskisi kadar ilgi gören bir dil değil.

Hocam bilemem artık yapmak zorundasın ama neden Almanca yani çok bir iş imkanı olacağını sanmıyorum en fazla öğretmen olabilirsiniz Almanca eskisi kadar ilgi gören bir dil değil.

Hocam tercümanlık için İngilizce artık evrensel bir dil olarak kabul edildiği için hangi dil bilirsen bil bilmek zorundasın gözü ile bakılıyor o yüzden benim zaten İngilizce her türlü bilmem lazım birkaç hocam Japonca'dan da çok para kazanılıyor demisti ama o çok zor yani Almanca okuyup öğretmenlikte yapabilirim Almanya'da ya da burada yani ingilizceden sonra öğrenebilecegim bir dil Almanca geliyor diğer diller çok zor İngilizce tercümanlık ya da diğer alanda kısıtlı eğer eğitim içinse elbette İngilizce öğretmenliği daha mantıklı. Ya da Almanca okuyup buradan 2 yıllık bir sağlık okuyup Almanya'ya bile gitmeyi düşündüm.

Hocam tercümanlık için İngilizce artık evrensel bir dil olarak kabul ediliyor birkaç hocam Japonca'dan da çok para kazanılıyor demisti ama o çok zor yani Almanca okuyup öğretmenlikte yapabilirim Almanya'da ya da burada yani İngilizceden sonra öğrenebilecegim bir dil Almanca geliyor diğer diller çok zor İngilizce tercümanlık ya da diğer alanda kısıtlı eğer eğitim içinse elbette İngilizce öğretmenliği daha mantıklı. Ya da Almanca okuyup buradan 2 yıllık bir sağlık okuyup Almanya'ya bile gitmeyi düşündüm.

2 dil öğrenmeyi düşünüyorsanız evet mantıklı ama şu an dünyada en çok istenilen diller Rusya ve Arapçadır eğer bunlara yatkınlığınız varsa bir bakın derim.

2 dil öğrenmeyi düşünüyorsanız evet mantıklı ama şu an dünyada en çok istenilen diller Rusya ve arapçadır eğer bunlara yatkınlığınız varsa bir bakın derim.

Rusça çok istiyorum ama bir şekilde yok ne öğreneceksin 132 milyon konuştuğu bir dil faydası olmaz ya da burada çok Rus var zaten gerek kalmaz dediler sana ama ben Rusya'ya bile gitmek istiyorum yani Rusça alfabesine hakimim zaten ama arkamda duracak kimse yok bu konuda kimse seçmeme izin vermez diye düşünüyorum.

Rusça çok istiyorum ama bir şekilde yok ne öğreneceksin 132 milyon konuştuğu bir dil faydası olmaz ya da burada çok Rus var zaten gerek kalmaz dediler sana ama ben Rusya'ya bile gitmek istiyorum yani Rusça alfabesine hakimim zaten ama arkamda duracak kimse yok bu konuda kimse seçmeme izin vermez diye düşünüyorum.

Hocam siz Türkçeye tamamen hakim misiniz değilsiniz öyle düşünün örnek olarak tercümanlık yaparken Türkçenin de çok iyi olması lazım yoksa çeviremezsiniz. 132 milyon konuşuyor diye bu dil değersiz mi oluyor şimdi çok saçma, şirketler talep ediyor demek ki değerli.

Arapça bilseniz zaten herkesten 1-0 önde olursunuz.

Hocam siz Türkçeye tamamen hakim misiniz değilsiniz öyle düşünün örnek olarak tercümanlık yaparken türkçenin de çok iyi olması lazım yoksa çeviremezsiniz. 132 milyon konuşuyor diye bu dil değersiz mi oluyor şimdi çok saçma, şirketler talep ediyor demek ki değerli.

Arapça bilseniz zaten herkesten 1-0 önde olursunuz.

Ben elbette Türkçeye hakimim. Arapça da diyorlar evet ama ben şöyle düşünüyorum haftada 15 saat İngilizce göreceğim 4 saat Almanca şimdi Almanca ve İngilizce birbirine benzeyen hem de zıt diller ama gramer yapıları benziyor ben o yüzden Almanca diyorum Arapça da evet çok para getiriyor diyorlar ama benim pek ilgimi çekmedi hiç Arapça açıkçası. Maalesef değersiz görüyorlar 132 milyon konuşuyor diye eh aslında pek haksız sayılmazlar geçen sene Antalya'ya gittim reklam afişleri Rusça komşular Rus bunlar Rus yani ana dilleri Rusça olan kişiler zaten burada epey fazla.

Hocam matematik yapamıyorum sıfır yani ne yapacağım? Nereden başlasam bilemiyorum bir de çoğu insan yok işsiz kalırsın yok dil seçip ne olacaksın gibi şeyler söyleyip daha çok moralimi bozuyorlar.

Yapamıyorsanız en temelden baslayacaksiniz hocam, gerekirse aylarinizi dört işleme vereceksiniz. Kolay kaynaklardan başlayıp orta zor diye devam edersiniz. Konu anlatım ve soru çözüm videoları izleyin, notlar tutun. Konuyu çalıştıktan sonra en azından bir test çözün bunlar klasik şeyler zaten.

İşsiz kalma durumu tamamen sana bağlı bu arada. Kendini ne kadar geliştirirsen o kadar iyi, bölüm ağacı çok geniş olmadığından böyle bir yanılgı var insanlarda. Ama okuduğunuz bölümü en iyi şekilde bitirirseniz işsiz kalmaniz zor, havada bile kapabilirler sizi.

Yapamıyorsanız en temelden baslayacaksiniz hocam, gerekirse aylarinizi dört işleme vereceksiniz. Kolay kaynaklardan başlayıp orta zor diye devam edersiniz. Konu anlatım ve soru çözüm videoları izleyin, notlar tutun. Konuyu çalıştıktan sonra en azından bir test çözün bunlar klasik şeyler zaten.

İşsiz kalma durumu tamamen sana bağlı bu arada. Kendini ne kadar geliştirirsen o kadar iyi, bölüm ağacı çok geniş olmadığından böyle bir yanılgı var insanlarda. Ama okuduğunuz bölümü en iyi şekilde bitirirseniz işsiz kalmaniz zor, havada bile kapabilirler sizi.

Evet hocam haklısınız bir insan işi ne olursa olsun severek isteyerek azim ile yaparsa her kapı açılır.

Geri
Yukarı