Dil ve Anlatım dersi değerlendirilmesi

Hüseyin Guran

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıktada bahsettiğim gibi Dil ve Anlatım dersi değerlendirilmesi yapılacak, yani gecmişte neler yaptık gelecekte katkıları nelerdir gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saçma saçma dil hataları yapmazsın gelecekte çalışacağın yerler ciddi işletmeler olursa senin konuşmandan , yazı diline kadar dikkat ederler halk içinde de küçük düşürülme gibi durumlar yaşamazsın konuşmadan dolayı.

Dilini öğrenmeden hiçbir şey yapamazsın. İletişim de kuramazsın, derslerinde iyi olmaz, hiçbir şey yapamazsın hayatta. Fen bilimlerinde bile dilin önemi çok büyüktür. İnsan da ilk önce kendi ana dilini öğrenip daha sonra başka şeyler öğrenmeli. Demin dedim, Fen bilimleri veya Matematik ile dilin ne alakası var diyebilirsin. Mesela bir fizikçi dilini bilmeden nasıl bir fizik problemini çözebilir? Yani soruyu çözebilmesi için ilk önce sorunu anlaması daha sonra çözmesi ve anlatması gerekiyor. Dilini bilmezse soruyu ne anlar ne de cevap verir. Dil kurallarını iyi bilirsen insanlarla daha iyi iletişim kurarsın, daha iyi yazarsın, daha iyi anlarsın. İnsanlar da seni seçerler dili daha iyi kullanabiliyorsun diye.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı