Din dersi sayısı 3 katına çıktı!

Öncelikle fotoğrafı öğrenci grubuna attıklarını gördüm. Dedim herhalde Photoshop yapmışlar. Bugünde komik video falan çektiler eğlencesine falan. Fakat fotoğrafı sınıf grubunda, sınıf hocasının attığını görünce.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Anlamadıysanız 2 saat olan din dersi, farklı isimlerle 6 saat oldu. Anadolu lisesinde 12 dildeyim. Kötü kalite icin kusura bakmayin. Sinif grubuna hoca bu çözünürlükte attı. He bir de İngilizceden kısıp 2 saat girişimcilik getirmisler. Sanki meslek lisesi. @LAPSEKİLLİ BIG SMOKE ne düşünüyorsunuz? Bu sefer şaka değil gerçekten arttırdılar.

Eki Görüntüle 1968604

Din yerine daha farklı dersler olsa ülke IQ ortalamamız 100+olurdu.

Türk ateistlerinin geneli de pek bir aptal oluyor efendim. Ülkenin suyundan mıdır havasından mıdır radikali de dinsizi de boş teneke. Arada çıkıyor 3-5 tanesi de iki lafın belini mantık çerçevesinde kırabiliyorsun.
Bir çoğu iki tane video izleyip ateist oluyor. Çok azdır kitaplar okuyup araştırıp ateist olan. Buna sadece Türkiye dahil değil. Yurt dışında da böyle tipler var diye biliyorum.

Türk sosyal hayatında çocuklarına düzgün davranan ve eşlerin iyi geçindiği aile sayısı yüzde 5-10 falandır ne anlatacaklar acaba o derste?

Lise 2’de din dersim karneye 2 gelmişti bu arada. Artırıp ne yapacaklar?

Bizde de zorunlu "Seçmeli Peygamberimizin Hayatı" dersi var. 2 saat. Peygamberimiz derken :D?

Eskiden de vardı onlar, tabii kimse seçmiyordu. Şimdi seçmezsen en fazla fişlerler sanırım "sen vaktinde bu dersi seçmemişsin ne ayaksın" diye. Taktiksel olarak alınabilir, sonuçta canlılar yaşamlarını sürdürmek için bulundukları ortama uyum sağlamalıdır.

Yanlış anlaşılmasının şahsi görüşümdür. Tabii suyu çıkartılmamalı ama din dersi sayısının arttırılıp ara sıra hoca ile dini sohbet yapılmasını düşünüyorum. Fen lisesinde haftada 2 normal 2 seçmeli dersimiz vardı. İkisinde de hocamız genel olarak sohbetlere yer verirdi. Ülkenin durumunu ele aldığımızda gerekli bir durum açıkçası. Saçı pembe olan elemanın bile 100'den fazla kişiyi kendi dinine çektiğini duydum. Böyle insanlara itimat edenlerin durumları çok vahim. Din derslerinin arttırılması bence çok iyi oldu. Hayırlısı olsun inşallah.

Yanlış anlaşılmasının şahsi görüşümdür. Tabii suyu çıkartılmamalı ama din dersi sayısının arttırılıp ara sıra hoca ile dini sohbet yapılmasını düşünüyorum. Fen lisesinde haftada 2 normal 2 seçmeli dersimiz vardı. İkisinde de hocamız genel olarak sohbetlere yer verirdi. Ülkenin durumunu ele aldığımızda gerekli bir durum açıkçası. Saçı pembe olan eleman bile 100'den fazla kişiyi kendi dinine çektiğini duydum. Böyle insanlara itimat edenlerin durumları çok vahim. Din derslerinin arttırılması bence çok iyi oldu. Hayırlısı olsun inşallah.
Olması gereken din dersi filan değil. Saçmalıktan ibaret. Tek din İslam değil. Olması gereken dinler tarihi dersi. İnsanlar diğer dinleri de öğrenmeli. Hocasıyla da dini tartışmalarda bulunmalı. Hayırlı filan olmaz bu şey.

Bir çoğu iki tane video izleyip ateist oluyor. Çok azdır kitaplar okuyup araştırıp ateist olan. Buna sadece Türkiye dahil değil. Yurt dışında da böyle tipler var diye biliyorum.

Benim böyle bir arkadaş grubum vardı evlerden ırak. Bir gün haydi toplanalım demişler beni de çağırdılar gittim, bir agnostik olarak sarmaz beni o muhabbetler ama arkadaş ricası işte.

Bir gittim kurmuşlar bahçeye masa, sandalye biralar falan birisi grillde domuz bacon yapıyor paketine baktım dana pastırmadan 3 kat pahalı. Kime neyi ispatlıyorsun damak zevki olan adam dana dururken dandik domuza 3 kat para mı öder. Haftada 1 don değiştiren adam en ucuz olması gereken ete servet döküyor. "Ateist kız kolay verir moruk" diye gelmiş 30 tane sap, toplasan 3 tanecik de kız var.

Hayır anlamadığım bir de bunlar konu Alevilik olunca ateizmden direkt direksiyon kırıyorlar neyin ayrımcılığını yapıyorsan. Garip garip işler.

Olması gereken din dersi filan değil. Saçmalıktan ibaret. Tek din İslam değil. Olması gereken dinler tarihi dersi. İnsanlar diğer dinleri de öğrenmeli. Hocasıyla da dini tartışmalarda bulunmalı. Hayırlı filan olmaz bu şey.
Öğretiliyor aslında 12.sınıfta ama sınırlı. Hindistan ve Çin dinleri olması lazım. Sayısal sınıflarda hocaların anlatmadığını biliyorum.

Öğretiliyor aslında 12.sınıfta. Sayısal sınıflarda hocaların anlatmadığını biliyorum.
Sorun 12. Sınıfta olması. İlkokuldan itibaren diğer dinleri de öğrenmeli bu insanlar.
@kino o nasıl bir arkadaş çevresiymiş hocam. Hayır zaten domuz eti sağlıklı da değil. Üstüne o kadar para verip almış. Evlerden ırak.

Geri
Yukarı