Din dersinin neden sınavı var?

Soruyu günümüze bakıp soruyorsan yanıtın 27 yıl önce zaten verildi.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ama ilk ne zaman ve neden zorunlu olarak eklendi diye merak ediyorsan 12 Eylül ve Kenan Evren dönemini araştırmalısın.

Okulda bu dersten muaf olamıyoruz. Forumda bu konuda gördüğüm bir kaç konudan merak edip Din hocasına sormuştum isteyen muaf olabiliyor mu diye.

Din kültürü dersi olmalı bence sorun yok. Din kültürü zaten sadece İslam dinini kapsamaz. Tüm dinleri içerisinde barındırır. Derslerin uygulama şeklinin yanlış olması, dersin olmaması gerektiğini göstermez.
12 sene İngilizce görüyorsunuz, 3 kelime İngilizce konuşamıyorsunuz. E o zaman İngilizce de kapatılsın mı?

@350070 kimin gözü yer bu işi? Dışlanma, neden yaptın soruları vs. kafa kalmaz.

Din kültürü dersi olmalı bence sorun yok. Din kültürü zaten sadece İslam dinini kapsamaz. Tüm dinleri içerisinde barındırır. Derslerin uygulama şeklinin yanlış olması, dersin olmaması gerektiğini göstermez.
12 sene İngilizce görüyorsunuz, 3 kelime İngilizce konuşamıyorsunuz. E o zaman İngilizce de kapatılsın mı?
Doğru demişsiniz aslında, özellikle son örnekte.
Ben de Müslüman'ım, muaf olmak gibi bir lüksüm yok, gerek duymuyorum. Sınıfta Deist olan kişiler var, onlardan bahsettim zaten. Bazı kişiler yanlış anlamış sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı