Din dersinin zorunlu olması

Bu kadar takmayın 1 2 ezberlenecek şey var kalan soruların cevabı da evrenin mükemmel bir düzende olması. En azından 10 senedir böyle🙂

Bence gereksiz bir ders isteyen yaz kurslarında alabilir ya da seçmeli bir ders olarak seçilebilir. Bilen bilir yani 9 sene din dersi gördüm de ne değişti bana en ufak bir şey katmadı bu ders keşke yerine ekstra dil, mat vs. gibi evrensel dersleri seçme şansı tanınsa gençler sonuçta bu ülkeyi din değil bilim kurtarır.

Bence gereksiz bir ders isteyen yaz kurslarında alabilir ya da seçmeli bir ders olarak seçilebilir. Bilen bilir yani 9 sene din dersi gördüm de ne değişti bana en ufak bir şey katmadı bu ders keşke yerine ekstra dil, mat vs. gibi evrensel dersleri seçme şansı tanınsa gençler sonuçta bu ülkeyi din değil bilim kurtarır.

Bana 5. sınıfta seçme şansı verdiler fakat o şekilde değil orada seçmeli ders seçme yeri vardı öğretmen din mat. Uyg ve yazma becerileri seçin dedi ailelere imza attırın dedi herkes öyle yaptı yani şans verıyorlar fakat vermıyorlar :D.

Sana din değiştir demiyorlar, din dersi diyorlar. İnançsızsan önce öğreneceksin, sonra karar vereceksin. Hiçbir şey bilmeden hiçbir şeye inanmıyorum diyemezsin.

Geri
Yukarı