Din kültürü dersinde neden sadece İslam anlatılıyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar Türkiye ne kadar laik bir ülke olursa olsun Din kültürü dersi bir şarttır. Ülkenin çoğunluk dinine göre dersler düzenlenir. Dersin asıl amacı ahlaki değerleri öğretmektir. Ancak bizde sınav olarak şu şu sureyi ezberleyip oku diyorlar. Öğrencilere sadece İslam ahlakı öğretilmesi gerekiyor. Sistemin biraz düzenlenmesi lazım.

Dünyanın neresine giderseniz gidin din dersi vardır. Ancak çoğunluk dinin ahlaki değerleri öğretilir.
Benim çocuğum neden senin dininin dersini görmek zorunda?

İslamfobisi olanlar ağlamış, Türkiye ilk kurulduğundan belli dini ve milli yapılar üzerine kurulmuştur. Din-Millet her zaman bütün olarak görülmüştür.

Bu yüzden bu kadar çok milliyetçilik ve İslam görüyorsun başka bir sebebi yok, ha birde Kenan Evren istedi diye.

Ayrıca ailen istemezse, muaf kalabilirsin.

Bence direkt silinmeli. Lgssden din kültürü kaldırılmalı. Şimdi ben ateistim ama niye senin dinini öğrenmek zorunda kalayım? Ya farklı dinleri de anlatmalı ya da kaldırılmalı. Hep iyi hadisleri sureleri anlatıp göz boyuyorlar. Hiçbir derste Allahın baldırını açtığı anlatılmıyor. Kadınları öldürün sureleri anlatılmıyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı