dinoklafbzor.org virüs mü?

Güncellemiş gibi olacağım ancak, Premium Bitdefender bulunan sistemimde bu sabah ortaya çıktı. Korsan hiçbir yazılım kullanmıyorum, sadece MP3TAG güncellemesi yaptım ancak temiz görünüyor. Regedit üzerinden kaldırdım tekrarlıyor kendisini ve kendisini tekrar başlangıça atadığını görebiliyorum, anlık bir komut penceresi gelip gidiyor ve hemen başlangıca atanıyor. Emsisoft EK, AdwCleaner ile taratacağım fakat zararlı algılanmıyor.

Regedit'e otomatik site açması için bir virüs işlemiş, Malwarebytes veya Kaspersky kullanılarak kolayca temizlenebilir.

@İsmailerg

Onun için bir antivirüse gerek yok

Regedit'ten şurayı bulun; (Win+r' ile çalıştırı açın)

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Orada Google'ın açtığı linkin bulunduğu bir şey var.
Onu silin.
Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.

@İsmailerg

Onun için bir antivirüse gerek yok

Regedit'ten şurayı bulun; (Win+r' ile çalıştırı açın)

HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run

Orada Google'ın açtığı linkin bulunduğu bir şey var.
Onu silin.
Sonra bilgisayarı yeniden başlatın.
Bu zararlı bellekte çalışıyor. Dediğiniz yolu yapmıştım fakat kısa bir süre sonra komut penceresi anlık açılıp kapanıyor ve tekrar kendini başlangıca atıyor. KVRT ile bellekteki zararlıyı temizlediğimde sorun çözüldü. Uzun süre boyunca Bitdefender kullanmış biri olarak Bitdefender'dan ayrılmamı sağlayan olay bu oldu. Bellekte bariz şekilde aktif olan zararlıyı bulamadı.

Güncellemiş gibi olacağım ancak, Premium BitDefender bulunan sistemimde bu sabah ortaya çıktı. Korsan hiçbir yazılım kullanmıyorum, sadece MP3tag güncellemesi yaptım ancak temiz görünüyor. Regedit üzerinden kaldırdım tekrarlıyor kendisini ve kendisini tekrar başlangıça atadığını görebiliyorum, anlık bir komut penceresi gelip gidiyor ve hemen başlangıca atanıyor. Emsisoft ek, AdwCleaner ile taratacağım fakat zararlı algılanmıyor.

Hocam bende Regedit üzerinden siliyorum ancak 2 günde bir tekrar kayıt defterinde kendi kendine oluşuyor. Yok mu bunun bir çözümü ya.

Hocam ben Regedit üzerinden siliyorum ancak 2 güne bir tekrar kayıt defterinde kendi kendine oluşuyor. Yok mu bunun bir çözümü ya?

Bu yazılımlar ile temizleyebilirsiniz:

Yeni konular

Geri
Yukarı