Direct Drive vs Belt Drive

Parasına kesinlikle lafım yok. Maalesef can sıkıyor ama IRacing'e kafa yoracağım ve oturup saatlerce oynayacağım diyorsanız bence para yatırmak gerekiyor. Keza ACC gibi oyunlar da iyi sistemler ve pist bilgisi gerektiriyor.

Oyunun zorluklarına bir lafım yok ayrıca kullandığınız arabayada bayağı hakim olmanız gerekiyor ancak ona o kadar para vermek yerine yerine 1 tane Tofaş alıp kapalı mekanlarda yanlamak daha zevkli gelebilir diye düşünüyorum. :D

Fiyatlar yüzünden bende biraz düşünüyordum ama eğer bulabilirsem bir yerden bir süreliğine Thrustmaster deneyeceğim eğer denediğim klasmanlarda memnun kalırsam bir tane T300RS alacağım memnun kalmazsam moza R5 alacağım şu anki yol bu.

Fiyatlar yüzünden bende biraz düşünüyordum ama eğer bulabilirsem bir yerden bir süreliğine Thrustmaster deneyeceğim eğer denediğim klasmanlarda memnun kalırsam bir tane T300RS alacağım memnun kalmazsam moza R5 alacağım şu anki yol bu.
Dediğim gibi ben G29 ile T300RS arasında hissiyat anlamında bir fark görmedim. %100 geri bildirimde bile sert değildi ve her detayı yeterince hissettirmiyordu. T300RS yerine TS-PC de bakabilirsiniz bu arada. Adını duydum sadece detayını bilmiyorum.

Dediğim gibi ben G29 ile T300RS arasında hissiyat anlamında bir fark görmedim. %100 geri bildirimde bile sert değildi ve her detayı yeterince hissettirmiyordu. T300RS yerine TS-PC de bakabilirsiniz bu arada. Adını duydum sadece detayını bilmiyorum.

O sadece direksiyon olarak satıldığını gördüm ama içinin farklı olmadığını biliyorum T300 ile yanlışta bakmış olabilirim 13 bin TL oda sadece base ve direksiyon.

3-4 sene önce G29 kullandım ve gram zevk almadım. Keza T300RS'i de deneyimledim ve ses hariç farklı bir şey görmedim. Bu konuda da görebileceğiniz üzere bu hafta içerisinde Moza DD R9, CRP pedal ve FSR direksiyon aldım fakat sigma profilleri sipariş etmediğimden henüz konu açmak istemiyorum. Masaya sabitlemeden test ederken bile dibim düştü. CRP pedalın freni o kadar sert ki basamadım bile. Magnetic shifterlar ve tuş kalitesi muazzam keza ekran da öyle FSR'da. 9nm bana yeterli gelir mi bilmiyorum fakat ufak bir denemede bile aşırı keyif aldım. Ben kesinlikle Direct Drive öneriyorum.
Merhaba,

Aynı sistem bende de var Moza R9 v2 ve FSR Wheel, F1 2022 oynuyorum ama oyunda direksiyonu görmüyor konfigüre ayarlarını yapamadım bir video da bulamadım yardımcı olabilir misiniz ? Moza Pit House'da görünüyor base ve direksiyon ama oyun görmüyor.

Merhaba,

Aynı sistem bende de var Moza R9 v2 ve FSR Wheel, F1 2022 oynuyorum ama oyunda direksiyonu görmüyor konfigüre ayarlarını yapamadım bir video da bulamadım yardımcı olabilir misiniz ? Moza Pit House'da görünüyor base ve direksiyon ama oyun görmüyor.
Moza Pit House üzerinde oyunu bulup konfigürasyon yaptınız mı? Oyunun görmemesi saçma ama bazen böyle sorunlar olabiliyor. Ayarları da Moza'nın kendi sitesinde ve Instagram'ından bulabilirsiniz.

Moza Pit House üzerinde oyunu bulup konfigürasyon yaptınız mı? Oyunun görmemesi saçma ama bazen böyle sorunlar olabiliyor. Ayarları da Moza'nın kendi sitesinde ve Instagram'ından bulabilirsiniz.
Moza Pit House uygulamasının eski sürümünü yükleyerek sorunu çözdüm,

İlginiz için teşekkürler.

Bu arada CSI DD 8nm ve Moza R9 incelemelerine bakarsanız çoğu kişi son dönemde Moza'yı önermeye başladı. Piyasaya hızlı ve sert bir girişi oldu Moza'nın. Ayrıca Ankara'da yaşıyorsanız deneyimleyebileceğiniz bir yer var. Apex Racing'de de Fanatec var yine deneyebilirsiniz. Fakat asıl konu para. Bu üçlü set tek başına bana 55k gibi bir fiyata geldi. Fanatec Clubsport V1.5 vites ve sigma profille rig masrafını da eklersek 80k'yı bulacak gibi duruyor.
Ankara'da neresi var deneyimleyebileceğimiz?

Arada bir fark olmadığını çok şükür biri söyledi sonunda, benimde ikisini de kullanma fırsatım oldu, t300'ü ne övmüşler arkadaş zerre fark yok ya g29'dan, tek fark ses gerçekten...

Ankara'da neresi var deneyimleyebileceğimiz?

Arada bir fark olmadığını çok şükür biri söyledi sonunda, benimde ikisini de kullanma fırsatım oldu, t300'ü ne övmüşler arkadaş zerre fark yok ya g29'dan, tek fark ses gerçekten...
Apex Racing'de Fanatec setleri vardı en son hatırladığım. Moza'yı nerede denedim hatırlamıyorum. Şu an nerede var bilmiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı