Directx 11.2 Ekran kartı ilişkisi ve Çelişkisi

5STREET

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar ;

Arkadaşlar Ekran kartı alacağım ama Direcx versionları beni düşündürüyor;
Amd Ekran kartlarında 600 Tl' lik bir kartta bile 11.2 var.
Ama Nvidia Kartlarına gelince 1500 Tl' lik kartlarda Dx11.2 var,

Ben Phyxs Teknolojisi için Nvidia düşünmekteyim ama aklıma gelen bir soru işareti var;
Windows 8.1 daha rahat kullanmak için tasarlanmış bunun dışında 11.2 İsteyen oyun çıkarsa boşa almış olacağım.

Farkları nederdir ?
İleride 11.2 Oyun çıkar mı ?
Yada herhangibi bir bilgi verirseniz sevinirim..

11.2 ile 11.1 arasında gözle görülebilecek farklar olmadığını söylüyorlar. Fakat şöyle birşey var, Nvidia GTX 600 serisi üzerindeki kartlarına DX 12 desteği verecekmiş. 11.2 desteği çok önemli değil yani. Hiçbir oyun firması sadece 11.2 ekran kartıyla çalışcak oyun üretmeyi göze alamaz. DX 12 çıkınca nimetlerinden yararlanabilecek olduktan sonra çok önemi kalmıyor bence.

Nvidia 11.1 olmasına rağmen daha çok fps veriyor ama. :) O önemli değil. Oyunlar DX11.2, 11.1 tabanlı çıkmaz. DX11, 10 tabanlı çıkar. Her zaman söylüyorum: Model, marka.

Dx 12 ne zaman çıkar çıksa bile Fiyatlar uçuk olur diye düşünüyorum..
Garip Olan Amd' nin ucuz kartları bile 11.2 ama Bin küsür TL Nvidia kartında yok.

Ama Nvidia' nın Bir kartında var ama oda çok ucuz bir kart .
Galaxy Nvidia GeForce GTX 760 2GB 256Bit GDDR5 (Directx Fiyatı

Bu kartın Kaliteli bir markasını bulsam düşürdüm :) Bide Dx 12 çıktı. Hadi hayırlısı :D

Akif kardeşim Marka Modele bakarsan yanılırsın . Bence Özellik.
Çekirdek hızı, Bellek hızı, Bit.. İyi dediğin bir çok kartın bir üst modeli daha performanssız olabilir. Mesela GTX 770 iyidir dersen yanılırsın bence. Özellikleri incelemen daha doğru seçim yapmanı sağlar bence :)

O garipliğin nedeni Amd'nin kartlarının daha yeni olması. Düşük model fakat 11.2 çıktıktan sonra üretildi.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı