DirectX 12 FPS Düşüşüne Neden Oluyor mu?

Makaleler
20
Yer
Nordschleife
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Hem DirectX 12 hem de DirectX 11 olan oyunlarda (RE7 ve BF5) DirectX 12'ye geçtiğimizde ciddi bir performans düşüşü oluyor. Bunun nedeni nedir? DirectX 12'de ne var ki bu kadar fazla performans farkı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
BF5'te DX12 ile RX 480 kullanırken FPS düşüyordu ve anlık takılıyordu, 980TI, GTX 1060, 1080 kullananlarda da düşüyordu. Şu anda RTX 2060 kullanıyorum, BF5 DX12'de daha yüksek FPS veriyor. BF1 de kurulu. BF1'de DX12'de yine anlık takılmalı ve düşük FPS'li. Bu sanırım oyunun optimizasyonu ve ekran kartının Direckt X sürümüne uyumlu donanımı ile sürücünün o oyunun hangi sürümüne optimizasyonuyla ilgili. Çok kompleks bi durum: Ekran kartı donanımının DX12'ye uygunluğu, sürücünün oyuna göre optimizasyonu, oyunun Direckt X sürümüne olan optimizasyonu...

Eski başlığı hortlatmaya geldim. :D Battlefield 1'de de aynısı oluyor. İmzamdaki sistemle, Windows 10'un en güncel versiyonunda DX 12 nal topluyor. DX 11'de 130 FPS'de oynarken, DX 12'de 80 FPS'e kadar iniyor, tabii özellikle patlama sahnelerinde giren drop da cabası. Kullandığım sistemde drop olması imkansız. DirectX 11'de yüksek FPS'in yanı sıra drop da yok. Bu DX 12'nin olayı, esprisi nedir anlamıyorum. Çıkalı o kadar zaman oldu geliştirme de yapmadılar.

Misal Red Dead Redemption 2'de de Vulkan, DX 12'den daha iyi ve kararlı. Yüksek FPS değerini sabit tutuyor, drop vesaire olmuyor.

Ben DirectX 12 de DirectX 11 den 10-12 FPS daha az alıyorum. Acaba nedeni neki? Örneğin Control oyununda.

Ben DirectX 12 de DirectX 11 den 10-12 FPS daha az alıyorum. Acaba nedeni neki? Örneğin Control oyununda.
Konu hortlatıla hortlatıla bir hal olmuş, ben de hortlatayım bari :). Control oyununda DX11 ile 110 FPS alırken DX12 ile 50 FPS civarı alıyorum. Acaba buna neden olan şey ne.. Yani ben gidip DX11'den grafikleri ultraya alsam(şu an yüksekte) en azından DX12'ye göre yine FPS'ten bi kazanç almış olurum.

Yeni konular

Geri
Yukarı