Çözüldü DirectX ''A cabinet file necessary for installation cannot be trusted'' hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Daha fazla  
Direct X 11 yüklenirken ''A cabinet file necessary for installation cannot be trusted'' hatası alıyorum ve yüklenemediği için oyun oynayamıyorum. Bunu çözümü varmı arkadaşlar kafayı yiyecem birazdan :(

Çözüm
Başlat'a services yazıp Hizmetler'i açın. Buradan Şifreleme Hizmetleri'in bulun ve devreye sokun:

1555188363759-png.385554

• \Windows\SysWow64\DirectX ve \Windows\System32\DirectX dizinlerine ulaşın.
  • Görünüm menüsünden gizli öğeleri devreye sokun.
  • Artık websetup klasörü görünür olmalı. Bu klasörün içeriğini silip DirectX kurulumunu yeniden çalıştırın.
Olmadı bunu kurun:

Bugün bilgisayara format attım ağırlaşmıştı biraz, sürücüleri felan yükledim sonra DirectX yükleme çalıştım ''A cabinet file necessary for installation cannot be trusted. Please veriyf the Cryptographic Services are enabled'' hatası verdi SysWOW64 içindeki Directx Klasörünü sildim tekrar denedim olmadı, sonra Microsoft'un forumundaki hata çözümleme metodlarını denedim olmadı bir türlü çözemedim hatayı. @Recep Baltaş, @Ali Güngör, @JaroxJamaica, @MF yardım ederseniz sevinirim.

Bilgisayarı az önce yine formatladım tekrar kurayım dedim yine aynı hata şimdi verdiğiniz linktekini indirip kuracağım.

Hocam ilk önce SysWOW64'ün içine kurdum sonra masaüstüne klasör açtım ismini directx yaptım onun içine kurdum o klasörü tekrar SysWOW64 ve System32'nin içine attım oyun tekrar Directx kurulumu yapıyor ve aynı hatayı veriyor. Bütün gün bu hatayı çözmeye çalıştım olmadı.
@Recep Baltaş hocam müsaitseniz yardım edebilir misiniz?
Sorunu çözdüm ETS2 ve CS:GO'yu yükledim Steam Directx'i indirip yükledi ve sorun çözüldü konu kilitlenebilir. @Yusuf Ensar Ertan, @samet67671.

Arkadaşlar öncelikle yeniyim konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim.

Benim sorunum başlıkta belirttigim gibi directx 11 kurarken oldu aslında gta 5 indirdim internmetten hersey güzeldi oyunu kurdum oyun açılırken aşağıdaki hatayı verdi:

4rA457.png

Ama sanırsam bende dxdiagı açınca directx 11 var:

y5WQQN.png

Son olarak directx kurarken alddıgım hatayı atacagım yardımcı olursanız çok mutlu olurum:

Wkz5MQ.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarıma DirectX yüklerken bir hata alıyorum. İşletim sistemim Windows 10 Pro 64 Bit.

365755

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlat'a services yazıp Hizmetler'i açın. Buradan Şifreleme Hizmetleri'in bulun ve devreye sokun:

1555188363759-png.385554

• \Windows\SysWow64\DirectX ve \Windows\System32\DirectX dizinlerine ulaşın.
  • Görünüm menüsünden gizli öğeleri devreye sokun.
  • Artık websetup klasörü görünür olmalı. Bu klasörün içeriğini silip DirectX kurulumunu yeniden çalıştırın.
Olmadı bunu kurun:

Çözüm
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı