DirectX ''An Internal System Error Occurred' hatası

Ja'ghan Haghar

Hectopat
Öncelikle herkese selamlar. DirectX kurarken "Please refer to DXError log and DirectX log in your Windows folder to determine the problem" böyle bir hata alıyorum. Raporlarım burada DirectX ve burada DXError. Şimdiden çok teşekkürler

Bir de şöyle yapalım bakalım. Kayıt defterini açın. Aşağıdaki konuma gidin.
Kod:
HKEY_LOCAL_MACHINE > SOFTWARE > MICROSOFT
Buradaki DirectX klasörünü silin. Sonra sistemi yeniden başlatıp DX aracını kurun.

Hocam kafayı yiyeceğim neden hep böyle oluyor ya :( yine hata aldım maalesef.

Hocam bir de size şunu sormak istiyorum. Ben Far Cry 3 başta olmak üzere bazı oyunlarda menü ve diyalog sesi alamıyorum, o yüzden bu işe giriştim. Sizce aldığım bu hatanın oyundaki ses hatamla bir bağı var mıdır?

Emin değilim. Bağlı olduğunu sanmıyorum. Şöyle yapın o halde. Aşağıdaki konuya bakarak DXSETUP.exe için Process Monitor raporu alın, sonra rapor alırken oluşan yeni DX loglarıyla beraber paylaşın.

Emin değilim. Bağlı olduğunu sanmıyorum. Şöyle yapın o halde. Aşağıdaki konuya bakarak DXSETUP.exe için Process Monitor raporu alın, sonra rapor alırken oluşan yeni DX loglarıyla beraber paylaşın.
Hocam raporlama işlemi bittikten sonra log dosyalarını kopyaladım, rapor hala açıkken mi log dosyalarını kopyalamam gerekiyordu? Logfile DirectX DXError

Hayır, sorun yok. Bakıyorum şimdi dosyalara.

C:\Windows\SysWOW64\xactengine2_0.dll
C:\WINDOWS\system32\xactengine2_0.dll

Üstteki dosyayı silip aracı tekrar kurun. Aman dikkat, öncekinden daha farklı bir konumdan siliyoruz bu sefer.

Düzenleme: İkisini de silip öyle kurun hatta.

Bu DX sorunu yazılımsal bir sorun, temiz kurulum bunu kesin çözer. Diğeri hakkında kesin konuşamayacağım ama.

Geri
Yukarı