DirectX Kurarken Hata Veriyor

Abdullah üzer

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Şimdiden kusura bakmayın demek istiyorum hangi bölüme soru soruldugunu bilmiyorum, yeniyim. Sorunum şu yeni bir oyun buldum direcx istiyor.

Benim anakartım directx 11 destekliyor fakat directx kuracagım zaman hep hata mesajı alıyorum. Nedendir?

Şu yazıyor: An internal system eror occurred Please refer to DXEror.log and Direcx.log in your Windows folder to determine problem.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanlış bölümde açmışsın konuyu öncelikle bunu belirtiyim taşırlar herhalde.
İlk olarak anakart herhangi bir directx modelini desteklemez ekran kartınla alakalı bir olaydır.

O yüzden ekran kartı modelini başlat-> çalıştıra dxdiag yazarak ekran sekmesine gelmeni ve ekran kartı modelini bize iletmeni rica edeceğim. Ayrıca oynamaya çalıştığın oyunu ve işletim sistemini de bize söylersen belki yardımcı olabilirim. Tahminimce yanlış sürücüyü yüklüyorsun veya yüklemeyi anti-virüs veya güvenlik duvarı gibi bir program engelliyor.

• ATI radeon hd 3600 1 gb
  • Win 7 pro 64 bit
  • Intel core 2 duo e7500 2.93.2.94 cgz
  • Oyun: Yulgang 2

Yanlış bölümde açmışsın konuyu öncelikle bunu belirtiyim taşırlar herhalde.
İlk olarak anakart herhangi bir directx modelini desteklemez ekran kartınla alakalı bir olaydır.

O yüzden ekran kartı modelini başlat-> çalıştıra dxdiag yazarak ekran sekmesine gelmeni ve ekran kartı modelini bize iletmeni rica edeceğim. Ayrıca oynamaya çalıştığın oyunu ve işletim sistemini de bize söylersen belki yardımcı olabilirim. Tahminimce yanlış sürücüyü yüklüyorsun veya yüklemeyi anti-virüs veya güvenlik duvarı gibi bir program engelliyor.
Çözüm bulabildin mi kardeş? :(

O sisteme 64 bit kurmuşsun helal.
Çözümü var mı kardeş sen biliyor musun?

Kusura bakma maçı izliyordum :D
Öncelikle kullandığın ekran kartı DirectX 10.1'i destekliyor yani DirectX 11'i kuramazsın. İkinci olarak da oynamaya çalıştığın oyun DirectX 9.0c'den sonraki sürücüleri destekliyor yani bu kartla rahatça oyunu oynayabilirsin fakat kurman gereken DirectX versiyonu 10.1'dir.

DirectX sürümleri ayrı ayrı yüklenmez. Yani 9, 10, 11 diye sürümler yoktur. DirectX Web Update indirirsiniz, sisteminizde eksik olan dosyaları bulur ve yükler.

Oyun nereden indiriyorsun ve ne hata alıyorsun oyunu çalıştırmak istediğinde.

DirectX sürümleri ayrı ayrı yüklenmez. Yani 9, 10, 11 diye sürümler yoktur. DirectX Web Update indirirsiniz, sisteminizde eksik olan dosyaları bulur ve yükler.

Oyun nereden indiriyorsun ve ne hata alıyorsun oyunu çalıştırmak istediğinde.
Oyunu kendi orjinal sitesinden indiriyorum kuruyorum, launcher gelmeden direcx kurma ekranı geliyor. Kurarken hata veriyor sonra launcher yaması bitiyor çalıştır deyince direcx yok diyor. Ama bir kaç oyun daha var direcx isteyen onlar çalışıyor.

Allah razı olsun kardeş hata çözüldü, adamın dibisin teşekkür ederim :D Bu arada forumda yeniyim burası soru bölümü degilmiş neresi soru bölümü?

Yeni konular

Geri
Yukarı