Direksiyon seti mi yoksa monitör mü alınmalı?

Sanırım monitör alacağım. Şu ikisi arasında kaldım. Biri 2K 144Hz biri de 1080p 165Hz sistemim de bu;
Ryzen 3 3100 3.9GHz ocli.
GTX 1650 Super ocli.
16 GB RAM.
---
yakın zamanda upgrade düşünmüyorsan 1080 al yoksa 2k tercih et ancak linkteki 2k monitörü önermem

Sanırım monitör alacağım. Şu ikisi arasında kaldım. Biri 2K 144Hz biri de 1080p 165Hz sistemim de bu;
GTX 1650 Super ocli.
16 GB RAM.
---
1080 iyidir.
GTX 1650 Super ocli.
16 GB RAM.
---
MSI Optix G241 23.8" 144Hz 1ms (HDMI+Display) FreeSync Full Fiyatı - Trendyol 1080 gidiyorsan 24 inch en ideali.

Direksiyonu bazı insanlar köküne kadar kullanır sıkılmaz, bazıları ise 2 hafta heves atar sıkılır. İnsanlar da herkesin 2 hafta hevesini atıp bıkacağını düşünerekten yorum yapmış gibi. 6 aydır G29 kullanıyorum, genelde Assetto Corsa, FH4, FH5, Dirt, iRacing gibi SIM oyunlarında takılıyorum. Beni o kadar bağladı ki içine, fazla olmadan Fanatec veya Thrustmaster'a geçiş yapacağım. Direksiyon gerçekten eğlenceli açıkçası. Monitör de büyük etken tabii, sana bağlı burada karar. Kimisi direksiyonu çok sever kimisi çok sevmediği için monitöre yönelir. Senin yerinde olsaydım, halihazırda monitörüm var deyip direksiyon alırdım şahsen.

Hocam bende 75Hz monitör var ama yeni sistem alacağım bununla devam edip direksiyon setimi alayım yoksa monitör mü?

Hocam şu anki sistem kasıyor asettoda yeni sistemde Full grafikle sarar.

SDN-PREMIUM / RYZEN 5 5600 / RADEON RX 6800 / 512 GB NVME M2 SSD / 16 GB 3600MHZ DDR4 GAMING OYUNCU - YAYINCI BİLGİSAYARI bu sisttemi alacağım kasa ve PSU da değişmeler yapacağım.
Bu sistemle çok iyi gidecektir Assetto corsa gibi mod yüklenince şahesere dönüşen oyunlar. Ancak sana şöyle bir tavsiye vereyim, SSD'yi en az 1TB almanı öneririm, Assetto corsa modları fazla yer kaplayabiliyor. Benim sadece modlarım 100GB

Bu sistemle çok iyi gidecektir Assetto Corsa gibi mod yüklenince şahesere dönüşen oyunlar. Ancak sana şöyle bir tavsiye vereyim, SSD'yi en az 1TB almanı öneririm, Assetto Corsa modları fazla yer kaplayabiliyor. Benim sadece modlarım 100GB.

Bilgisayarı annem alacak ikna edebilirsem çok iyi :)

Bu sistemle çok iyi gidecektir Assetto Corsa gibi mod yüklenince şahesere dönüşen oyunlar. Ancak sana şöyle bir tavsiye vereyim, SSD'yi en az 1TB almanı öneririm, Assetto Corsa modları fazla yer kaplayabiliyor. Benim sadece modlarım 100GB.

Bende Philips 221V8 var onu idarelik kullanırım ama çok kararsızım monitör veya direksiyon seti arasında sizce G27 alınır mı?

Bilgisayarı annem alacak ikna edebilirsem çok iyi :)

Bende Philips 221V8 var onu idarelik kullanırım ama çok kararsızım monitör veya direksiyon seti arasında sizce G27 alınır mı?
En az 24'' 144HZ bir monitör alacaksan G27 alma derim. Eğer G29 alabiliyorsan al. G27 de tatmin edecektir elbet ama çok da iyi bir cihaz değil.

Geri
Yukarı