Direksiyon seti önerisi

murat kafkas

Femtopat
Daha fazla  
Direksiyon seti almayı düşünüyorum. Forza, ETS, Assetto Corsa gibi oyunlar oynamayı düşünüyorum fiyatı çok fazla uçmadan önerilerinizi bekliyorum. G29 en iyi diyorlar fakat fazla pahalı gibime geldi önerilerinizi bekliyorum.

Direksiyon seti almayı düşünüyorum. Forza, ETS, Assetto Corsa gibi oyunlar oynamayı düşünüyorum fiyatı çok fazla uçmadan önerilerinizi bekliyorum. G29 en iyi diyorlar fakat fazla pahalı gibime geldi önerilerinizi bekliyorum.
2. el bakabilirsiniz, G29 dişli sistem kullandığı için simciler sevmez ama başlangıç seviyesinde her türlü iş görecek bir alettir. G29'dan daha ucuza düzgün bir set bulamayabilirsiniz. Belki Logitech'in daha eski modelleri olabilir.

2. el bakabilirsiniz, G29 dişli sistem kullandığı için simciler sevmez ama başlangıç seviyesinde her türlü iş görecek bir alettir. G29'dan daha ucuza düzgün bir set bulamayabilirsiniz. Belki Logitech'in daha eski modelleri olabilir.

Eski G25-G27 gibi setler de G29 fiyatlarına yakın zaten şu an direksiyon seti ile keyif almak isteniyorsa minimum G29 alınmalı.

Sabah G29+shifter N11'de 11700'dü şimdi bulamadım artmış galiba. Trendyolda'da 12300 civarında daha uyguna düzgün set yok maalesef bende 12300'e G29 +shifter aldım geçen hafta. G27 falan da baktım almadan ama hem eski set hem de 7-8 istiyorlar o kadar verdikten sonra sıfır set alırım dedim G29 aldım. Eğer debriyaj vites benim için önemli değil diyorsan Driving Force GT'de bakabilirsin ikinci elden piyasası 3500-4000 arası. Fazlasıyla tatmin eder. İmkanın varsa G29 al geç.

İkisi de çöp maalesef ne düzgün bir yazılımları var ne Force Feedback'i bunlar bir yana oyunlarda aşırı fazla gecikmesi var. Logitech Momo bile bunlardan kat kat zevk verir. Hele bu Snopy'ler zamanında 50 liraya satılıyordu :D buna 2800 vereceğime o parayı sokağa atarım daha iyi. Fareyle oynamak daha çok zevk verir. Zaten bunları oyunlar direksiyon seti olarak algılamıyor ETS 2'ye girdiğin zaman fare mi taktın fare olarak ayarlayayım mı diye soruyor oyun. O bile adam yerine koymuyor bunları :D

Az önce gelbura.com sitesinden Moza R5 aldım. Ürün henüz elime ulaşmadı. DD teknolojisi ve load-cell pedallar ile ilk tecrübem olacak.☺️ Eski direksiyonum emektar G29'u uzun süreler kullandım, giriş seviyesi için ideal seçim. Dişli sisteme göre güç geri bildirimi tatmin edici ve çoğu oyunu destekleyen global bir markanın ürünü. Snopy gibi daha ucuz direksiyonları tavsiye etmem.

Son düzenleme:
Az önce gelbura.com sitesinden Moza R5 aldım. Ürün henüz elime ulaşmadı. DD teknolojisi ve load-cell pedallar ile ilk tecrübem olacak.☺️ Eski direksiyonum emektar G29'u uzun süreler kullandım, giriş seviyesi için ideal seçim. Dişli sisteme göre güç geri bildirimi tatmin edici ve çoğu oyunu destekleyen global bir markanın ürünü. Snopy gibi daha ucuz direksiyonları tavsiye etmem.

Hocam ben de aynı siteden Moza R5 almayı düşünüyorum. Şu an ki fiyatı 30k. Değer mi sizce tavsiye eder misiniz?

Hocam ben de aynı siteden Moza R5 almayı düşünüyorum. Şu an ki fiyatı 30k. Değer mi sizce tavsiye eder misiniz?
DD direksiyonlar arasında fiyat olarak sanırım en uygunu. Bundle ile gelen SR-P Lite fren pedalı için performans kiti alman önemli çünkü seni en çok hızlandıracak parça o.😀 Ben bundle yerine parça olarak aldığım için SR-P pedal tercih ettim. Thrustmaster T248-T300-TS XW gibi dişli-kayışlı direksiyonlar yerine Moza R5 daha mantıklı. Tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı