Direksiyon setine Araba Direksiyonu takılabilir mi?

abdulo75

Hectopat
Yer
Mars
Arkadaşlar merhaba ben bir direksiyon seti yapacağım ve bunun için gerçek bir direksiyon kullanmak istiyorum.

bmw-f20-f30-f32-f36-f80-m3-f82-m4-multi-fonksiyonel-direksiyon-simidi.jpg

Ucuz denebilecek bir fiyata şöyle bir direksiyon buldum (fotoğraf temsilidir internetten buldum) bunu takıp tüm fonksiyonlarını çalıştırabilir miyim?

Çalıştırırsın ama bu yapacağın direksiyon seti bu ağırlıkta olan bir ürünü kaldırabilecek mi? İç mekanizması zarar görür mü bunların hepsini hesaplaman gerek.

Boşu boşuna bu tür direksiyonlar üst seviye markaların ürettiği setler dahil çoğu sette kullanılmıyor. Boşu boşuna özel direksiyonlar üretilmiyor.

Çalıştırırsın ama bu yapacağın direksiyon seti bu ağırlıkta olan bir ürünü kaldırabilecek mi? İç mekanizması zarar görür mü bunların hepsini hesaplaman gerek.

Boşu boşuna bu tür direksiyonlar üst seviye markaların ürettiği setler dahil çoğu sette kullanılmıyor.
Yaklaşık 20-25 nm tork verebilecek bir motor alacağım ürün masaya sabitlenecek ve kasası büyük ihtimalle tahtadan yapılacak başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Yaklaşık 20-25 nm tork verebilecek bir motor alacağım ürün masaya sabitlenecek ve kasası büyük ihtimalle tahtadan yapılacak başka bir öneriniz varsa yazabilirsiniz.

Yapar mısınız bilmem biraz maaliyetli olur ama yine de belirteyim.

Ortasından geçecek olan ve potansiyometreye bağlanacak olan kısma 3 çeyrek sağlam ve hafif olan bir profil kullanın, boruya belli aralıklar ile 4 tane normal olması gereken ölçüden 3-5 milim daha yukarıda olacak şekilde destekler yapın. Aslında 3 çeyrek doğalgaz borusu diyecektim ama yapısı gereği fazlasıyla ağır olacaktır bir direksiyon setine göre.

Direksiyonda olan elektronik aksamları Arduino ile kullanabilirsiniz. Eğer elimden gelir deseniz. Borunun içinden de kablolamayı yaparsın.

Yapar mısınız bilmem biraz maaliyetli olur ama yine de belirteyim.

Ortasından geçecek olan ve potansiyometreye bağlanacak olan kısma 3 çeyrek sağlam ve hafif olan bir profil kullanın, boruya belli aralıklar ile 4 tane normal olması gereken ölçüden 3-5 milim daha yukarıda olacak şekilde destekler yapın. Aslında 3 çeyrek doğalgaz borusu diyecektim ama yapısı gereği fazlasıyla ağır olacaktır bir direksiyon setine göre.

Direksiyonda olan elektronik aksamları Arduino ile kullanabilirsiniz. Eğer elimden gelir deseniz. Borunun içinden de kablolamayı yaparsın.
Hocam potansiyometre değil Encoder kullanacağım sıkıntı olur mu?
BMW 🤢🤮

Audi iyidir.
Aslında bir Rs6 direksiyonu bulsam olabilirdi ama çok pahalıdır.

Hocam potansiyometre değil encoder kullanacağım sıkıntı olur mu?

Olur neden olmasın.

Ama dediğim gibi sağlam bir 3 çeyrek profil al yamulmayacak hasar görmeyecek.

Geri
Yukarı