Direksiyonum 90 Derece Dönüyor, 360 Derece Dönmesi Mümkün mü?

Xamazunga

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Adana, Turkey
Arkadaşlar dandik bir direksiyon aldım markası Snopy. Tabi gidip Logitecth'in direksiyonuna 900 TL veremem, param yok. Bunu 70 TL'ye aldım aslında ne kadar döndür oyunda o kadar dönüyor fakat 90 derece dönüyor beni sinir ediyor. Ben bunun 360 derece dönmesini istiyorum fakat oyunda da aynı şekilde dönecek bunu nasıl yaparım. Resimler aşağıda. İçine bir şey takılması gerekir ise söyleyin. Eğer yapamaz isem bu direksiyonun sonu yumruk atılan monitörün hazin sonu gibi olacak.

QDwvQfM.jpg

Dg2Knea.jpg

Resimler aynı benim direksiyon. Telefon şarjda olduğu için resim çekemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sete sahibim ve Logitech G27'ye 800 TL vereceğim yakın bir zamanda.

Sola 90, sağa 90 derece döner o direksiyon. Oyundaki sürdüğünüz arabanın açısı çok daha fazladır. Dolayısıyla siz direksiyonu 5 derece çevirince oyundaki arabanın direksiyonu kat kat fazla dönecektir.
Aynı oranda dönmesini istiyorsanız direksiyon hassasiyet ayarını düşürebilirsiniz. Bu ayar similasyon tarzı oyunlarda mevcut olur. Örneğin ETS2.

Aynı sete sahibim ve Logitech G27'ye 800 TL vereceğim yakın bir zamanda.

Sola 90, sağa 90 derece döner o direksiyon. Oyundaki sürdüğünüz arabanın açısı çok daha fazladır. Dolayısıyla siz direksiyonu 5 derece çevirince oyundaki arabanın direksiyonu kat kat fazla dönecektir.
Aynı oranda dönmesini istiyorsanız direksiyon hassasiyet ayarını düşürebilirsiniz. Bu ayar similasyon tarzı oyunlarda mevcut olur. Örneğin ETS2.

Bunun bir çözümü yok mu? Dişli filan taksam olmaz mı? Eğer olmaz ise çöpe atacağım veya satarım bu ne? Çöp gibi direksiyon.

Mode tuşuna basmış zaten arkadaş :) Ne kadar çevirirsen o kadar dönüyor demesinden anlaşılıyor.

Hocam dişlisini falan değiştirme işini unut. Çarp dişlisini çevirerek dereceyi zaten arttıramazsın, ayrıca direksiyonun yapısı buna izin vermez.
O direksiyon 90 derece sağa, 90 derece sola dönmek için tasarlanmış. Sen bunu 360 derece yaptığında sanıyor musun ki sorunsuzca 1 tam tur dönecek
O direksiyon seti isteklerini karşılamayacak seviyede.
Minimum Logitech Driving Force GT, Maxsimum G27 alınmalı. Ben G27'den yana kullandım tercihimi.

Benim ilk direksiyonumda bunun gibi bir şeydi. Oynadığım oyundan 2 gün zevk aldım sonra direksiyonu bıraktım. :D Ara sıra oynuyordum. Sonra G27 almaya karar verdim. Aldığım günden beri zevk alıyorum valla. İşim olmadığı zaman her hafta sonu kurar oynarım. :D Hele LFS'de drift atarken kendimi Hızlı ve Öfkeli'deki yarışçılar gibi hissediyorum. :D Tabi çokta pro değilim. :)

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı