Direkt olarak inen APK dosyadan virüs bulaşmış mıdır?

Darksoul27

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar telefona mesaj gelen linke tıkladım tarayıcıyı açıp direkt bir APK indirdi. APK'yı kurmadım direkt sildim. Virüs yazılımı olsa dahi APK'yı kurmadığım için bir şey olmaz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir şey olmaz hocam. Bunu şöyle düşünebilirsiniz;

Yolda bir para gördünüz üstünde virüs olduğunu bilmiyorsunuz aldınız sonra kesin sosyal deney çekiyorlar diye bıraktınız. Sonrasında elinizi yüzünüze dahil hiçbir yere sürmeden yıkadınız. Virüs bulaşır mı? Hayır.

Şaka bir yana kurulum olmadan virüs bulaşmaz. Yinede içiniz rahat olsun diye Kaspersky ile taratabilirsiniz telefonunuzu.

Kurulum yapmadıysanız sıkıntı olmaz. Ben her gün böyle sitelerde apk indiriyorum. Bu arada telefonun hiçbir yerinde reklam görmek istemiyorsanız AdGuard Mobil indir.

Bir şey olmaz hocam. Bunu şöyle düşünebilirsiniz;

Yolda bir para gördünüz üstünde virüs olduğunu bilmiyorsunuz aldınız sonra kesin sosyal deney çekiyorlar diye bıraktınız. Sonrasında elinizi yüzünüze dahil hiçbir yere sürmeden yıkadınız. Virüs bulaşır mı? Hayır.

Şaka bir yana kurulum olmadan virüs bulaşmaz. Yinede içiniz rahat olsun diye Kaspersky ile taratabilirsiniz telefonunuzu.

Arkadaş kurmasa da her türlü virüs girer dert etme. :D

Yeni konular

Geri
Yukarı