Diş 3 haftadan sonra sızlamaya başladı

cxnnorx

Hectopat
Arkadaşlar kanal tedavisi için gitmiştim film çektirmiştim, dediğim gibi kanal gerjtiğini söylediler, geldim olmaya dolgu yaptı doktor kurtarabiliriz diye, neyse yaptı ilk 3 gün ağrısından öldüm. Ağrı olursa gel demişti ama erken olduğundan gitmedim, sonra geçti fakat dişim sağlam değildi diğerleri gibi sallantı da vardı, 3 hafta o dişimle bir şey yemedim ve hatrı sayılır bir ağrı da olmadı ta ki düne kadar, su içince ılık falan fark etmiyor yani genellikle sıvı şeyler tüketirken öldürmekten daha beter yapıyor, şimdi bu durumu yaşayanlar var mı? Bunun hala bir tedavi süresi var mıdır? Yani diş kendi kendini iyileşir mi? Doktor uzakta olduğu için öyle kolay gidemiyorum, burada sağlık ocağına gittiğimde geçen hafta görünürde bir şey yok demişlerdi bu durumu yaşayanlar yardımcı olabilirler mi?

Kanal olmadım dolgu oldum.

Arkadaşlar kanal tedavisi için gitmiştim film çektirmiştim, dediğim gibi kanal gerjtiğini söylediler, geldim olmaya dolgu yaptı doktor kurtarabiliriz diye, neyse yaptı ilk 3 gün ağrısından öldüm. Ağrı olursa gel demişti ama erken olduğundan gitmedim, sonra geçti fakat dişim sağlam değildi diğerleri gibi sallantı da vardı, 3 hafta o dişimle bir şey yemedim ve hatrı sayılır bir ağrı da olmadı ta ki düne kadar, su içince ılık falan fark etmiyor yani genellikle sıvı şeyler tüketirken öldürmekten daha beter yapıyor, şimdi bu durumu yaşayanlar var mı? Bunun hala bir tedavi süresi var mıdır? Yani diş kendi kendini iyileşir mi? Doktor uzakta olduğu için öyle kolay gidemiyorum, burada sağlık ocağına gittiğimde geçen hafta görünürde bir şey yok demişlerdi bu durumu yaşayanlar yardımcı olabilirler mi?

Kanal olmadım dolgu oldum.
Filmden sonra kanal gerektiğini söylemişler, sonra da doktor vazgeçmiş ve kazıyıp dolgu yapmış ama dişin sorunu zaten sinir sistemine etki yapmış. ortodonti uzmanlarına görünüp tekrar muayene olun.

Filmden sonra kanal gerektiğini söylemişler, sonra da doktor vazgeçmiş ve kazıyıp dolgu yapmış ama dişin sorunu zaten sinir sistemine etki yapmış. ortodonti uzmanlarına görünüp tekrar muayene olun.
Yani sinire tam değmemiş ti o zaman çünkü yapmadı yani kanal bunun kendiliğinden geçme ihtimali yok mudur? Şimdi değil de neden 3 hafta sonra bu sızlama başladı ki?

Filmden sonra kanal gerektiğini söylemişler, sonra da doktor vazgeçmiş ve kazıyıp dolgu yapmış ama dişin sorunu zaten sinir sistemine etki yapmış. Ortodonti uzmanlarına görünüp tekrar muayene olun.

Dolguyla ortodonti uzmanının ne alakası var.

Yani sinire tam değmemiş Ti o zaman çünkü yapmadı yani kanal bunun kendiliğinden geçme ihtimali yok mudur? Şimdi değil de neden 3 hafta sonra bu sızlama başladı ki?

Bu tedaviye kuafaj deniyor dişin sinirlerine denk gelen bölgede bilerek çürük bırakılıyor ve üzerine iyileştirici bir madde koyuluyor. Tabii ki de hiçbir tedavinin yüzde yüz başarı ihtimali yok burada doktorunuz dişinizi kanal tedavisi yapıp sinirlerini alıp cansız hale getirmektense böyle daha koruyucu bir tedavi denemiş ve belirttiğiniz semptomlar başarısız olduğunu gösteriyor. Gidip doktorunuza durumu anlatın ve kanal tedavisi yapılsın. Yapılan işlem yanlış değil tamamen dişinizin ömrünü uzatmaya çalışmak için yapılmış bir tedavi yöntemi.

Dolguyla ortodonti uzmanının ne alakası var.

Bu tedaviye kuafaj deniyor dişin sinirlerine denk gelen bölgede bilerek çürük bırakılıyor ve üzerine iyileştirici bir madde koyuluyor. Tabii ki de hiçbir tedavinin yüzde yüz başarı ihtimali yok burada doktorunuz dişinizi kanal tedavisi yapıp sinirlerini alıp cansız hale getirmektense böyle daha koruyucu bir tedavi denemiş ve belirttiğiniz semptomlar başarısız olduğunu gösteriyor. Gidip doktorunuza durumu anlatın ve kanal tedavisi yapılsın. Yapılan işlem yanlış değil tamamen dişinizin ömrünü uzatmaya çalışmak için yapılmış bir tedavi yöntemi.

Doktorun yanınamı gideceğim yoksa muayne olup gün mü alacağım doktor böyle kabul eder mi? Doktorun yanına gidip tedavi olmam için 1 aydan fazla beklemem gerekiyor. Ve yani bunun hiç kendiliğinden geçme gibi bir olasılığı yok mu?

Arkadaşlar bu dişim ne yapıyor anlamadım vallahi su içerken sızlıyordu geçti o şimdi sabah kalktım normal bir ağrı oluyordu ayağa kaltım yani geçti gibi ama dişimi normal yemek yermiş gibi sıkınca kökün acıdığını hissediyorum.

Arkadaşlar şişmeye başladı diğer tarafa göre şiş şuan bi ağri başladı doktor uzakta sağlık ocağıda kapatmiştir napsam ki?

@Slyferin

Son düzenleme:
Bir şey yapamazsın antibiyotik ve ağrı kesici al yarın ilk iş doktoruna git bir problem olmaz randevusuz bakması gerekir tedavisinden kaynaklı bir problem çünkü.

Bir şey yapamazsın antibiyotik ve ağrı kesici al yarın ilk iş doktoruna git bir problem olmaz randevusuz bakması gerekir tedavisinden kaynaklı bir problem çünkü.

Merhaba tekrardan bugün gittim doktarq şansıma tüküreyim ağrıyan dişimin bir anda ağrısı kesildi neyse gittim muayne oldum bazı testler yaptı dişimin hiçbirine tepki vermediğini söyledi kanal gerektiğini söyledi, randevu alacaktım doktor ağrın varaa acilden yapabiliriz ama senin şu an ağrın yok randevu aldığında yapalım dedi ama ağrım olursa gel acilden alırız dedi.
Şimdi en erken 17 Mart'ta randevular alınıyor ve zorla 5 gün erkene alınıyor yani 1 aydan fazla beklemem gerekecek şimdi sizce bu dişim dediğim gibi sallanıyor ve yanındaki sağlam dişimde oynamaya başladı diş kopacak diye korkuyorum ve diğer dşimde de sorun başlayacak diye sizce pazartesi ağrım var deyip hemen yaptırmalı mıyım yoksa beklesem mi? Diğer dişiminde yeni sallanmaya başladığını doktora demeyi unuttum.

Ve ek olarak zaten 2 aydır kullanamıyorum dişimi o tarafımla yemek yiyemiyorum.

Son düzenleme:
Birkaç gün bekle bence acele etme bazen semptomlar hafifleyip düzelebiliyor. Eğer ağrıların başlarsa direk doktoruna gidersin.

Geri
Yukarı