Diş çekimi acıtır mı?

walterpinkman

Decapat
Dişçi, anestezi uygulayacağı için genellikle %90 oranında ağrı hissetmeyeceğimi söyledi; ancak ben yine de %10 ihtimalle ağrı yaşama endişesi taşıyorum çünkü dentofobim var. "Devlet hastanesinde" ücretsiz olarak kırık diş çektiren biri varsa, deneyimini paylaşabilir mi?

Dişçi, anestezi uygulayacağı için genellikle %90 oranında ağrı hissetmeyeceğimi söyledi; ancak ben yine de %10 ihtimalle ağrı yaşama endişesi taşıyorum çünkü dentofobim var. "Devlet hastanesinde" ücretsiz olarak kırık diş çektiren biri varsa, deneyimini paylaşabilir mi?

Şimdi süt dişleri kendiniz çekseniz dahi acıtmaz kökü eridiğinde. Hafif bir pamuk sürerler hop 2 saniyede çıkarırlar. Kalıcı diş çekimi hiç yaşamadım fakat anestezi acıyı sıfırlayan bir şey. Bundan dolayı acı hissetmezsiniz. Zaten ağır çekimlerde yapıyorlar. Ben de gömülü diş ameliayatından dolayı anestezi olacağım. Anestezi de çok acıtmıyor. Bence stres yapmayın. Dentofobi diye fobi demek de yanlış. Hepimiz küçükken dişçilerden korkmuşuzdur :D

Ben de senin gibi kırık diş çektirdim. Dişi tutamadığı içi doktor alttan sökmeye çalışıyor. Bir 5 sn falan acıyor ancak sonrasında tek sıkıntı 30 dakika ağzında pamukla gezmek ve 1 gün boyunca tükürme, hapşırma, gargara gibi eylemlerden kaçınma zorunluluğu.

1. günden sonra ne kadar bakım gösterirsen o kadar hızlı iyileşir. ❤️

Dünden önceki gün dişimi çektirdim iğne yapıp uyuşturdular acımadı ama öyle kötü bir hissi varki doktor ağzına pense(benzeri şey) sokuyor dişini çıkarmaya çalışıyor çok kötü bir his.

Aynı sorun dentafobi bende de var küçükken disçilerle pek iyi şeyler yaşamadım.

Geri
Yukarı