16 Yaşında cerrahi diş çekimi acıtır mı?

Kerem Çavo

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar 16 yaşındayım ve nadir diş fırçalıyorum küçüklüğümden beri hayatım dişçilerde geçti. Yalnız hiç çekim olmamıştı 4 sene önce filan 45 numaralı dişim çok ağrıyordu uyuyamıyordum çürüktü ve dişim kırıldı birkaç ay önce tekrar ağrı oldu şehir hastanesi dişçiye gittim ve böyle ağız mı olur dedi. 45 Numaralı dişin çekilmesi lazım dedi ameliyat ile sonra özele gittik doktor cerrahi çekim olacak dedi risk alamam dedi daha önceden dişim çekilmedi ve çok korkuyorum. Damağı yaracaklarını vs. söylediler dişim gözükmüyor kırık çekilirken, acıtır mı?

Dosya Ekleri

• 14e116e6-d608-4ca2-9d4f-1c728ae6cfba.jpg
    14e116e6-d608-4ca2-9d4f-1c728ae6cfba.jpg
    160,5 KB · Görüntüleme: 98
Hocam kuzenim 2 yıldır düzenli damak üstünden et kazıtıp kontrol ettiriyor (15 yaşında) o 2 yıldır yapıyor ve alıştı seninki tek seferde olucak. ameliyat diyor zaten farketmeyeceksin. panik yapmana gerek yok, ne hastalar var bunu dert etme.

Arkadaşlar 16 yaşındayım ve nadir diş fırçalıyorum küçüklüğümden beri hayatım dişçilerde geçti. Yalnız hiç çekim olmamıştı 4 sene önce filan 45 numaralı dişim çok ağrıyordu uyuyamıyordum çürüktü ve dişim kırıldı birkaç ay önce tekrar ağrı oldu şehir hastanesi dişçiye gittim ve böyle ağız mı olur dedi. 45 numaralı dişin çekilmesi lazım dedi ameliyat ile sonra özele gittik doktor cerrahi çekim olacak dedi risk alamam dedi daha önceden dişim çekilmedi ve çok korkuyorum. Damağı yaracaklarını vs. söylediler dişim gözükmüyor kırık çekilirken, acıtır mı?

Dişin çekildiken sonra rahatlayacaksın bu senaryoyu düşün.

Öyle korktuğun gibi bir şey olmaz, sadece işlemden sonra belki biraz ağrı olur ama abartılacak kadar değil, endişe etmene gerek yok, rahat ol.
Bende 23 yaşındayım, geçen sene 2 tane 20'lik diş çektirdim, 2 tane daha var, bir sıkıntı çıkartmazlarsa çektirmeyi düşünmüyorum ama ağrı vs. yaparlarsa mecbur çektireceğim. Geçen seneden beri ağzımın içinde yaşıyorlar, şu an mutluyuz. :D

Çekerken uyuşturdukları için hissetmessin bile.Çekildikten sonra biraz ağrıyabilir onada dayanırsın.Sanıyorumki bayıltmadan yapılacakki,iğneyle uyuşturma olursa doktor sormassa bile uyuşmadıgında söylemen gerek.Öyle bi durumda biraz daha uyuşturucu yapıyolar.Söylememen durumunda az uyuşuk bi şekiled acılı bir operasyon geçirebilirsin.Zamanında yaşadığım için tecrübeliyim

Çekerken uyuşturdukları için hissetmessin bile.Çekildikten sonra biraz ağrıyabilir onada dayanırsın.Sanıyorumki bayıltmadan yapılacakki,iğneyle uyuşturma olursa doktor sormassa bile uyuşmadıgında söylemen gerek.Öyle bi durumda biraz daha uyuşturucu yapıyolar.Söylememen durumunda az uyuşuk bi şekiled acılı bir operasyon geçirebilirsin.Zamanında yaşadığım için tecrübeliyim
Özeldeki doktor ameliyatla olmasına gerek yok dedi direkt cerrahi çekim dedi

Hocam kuzenim 2 yıldır düzenli damak üstünden et kazıtıp kontrol ettiriyor (15 yaşında) o 2 yıldır yapıyor ve alıştı seninki tek seferde olucak. ameliyat diyor zaten farketmeyeceksin. panik yapmana gerek yok, ne hastalar var bunu dert etme.
Özeldeki doktor ameliyatla olmasına gerek yok dedi direkt cerrahi çekim dedi

Çekerken acımaz da çektikten sonra ağrı yapacaktır. Ama dayanılmaz bir ağrı da söz konusu değil tabii ki.
Çekerken acımasın başka birşey istemiyorum o çekim sırasını hissetmek istemiyorum damağı yarcaklarını söylediğinde korktum çünkü dişim kırık ve gözükmüyor

Geri
Yukarı