Diş etinde şişlik ve acı

b2tsm3n

Hectopat
Yer
Sihirdar Vadisi
Daha fazla  
Meslek
Feed
Yaklaşık 2 gün önce diş etimin sol tarafında şişlik oluştu. Pek etki etmedi başta o yüzden takmadım ama bu sabah sağ tarafımda da çıktı ve acıdan yemek yiyememeye başladım. Belki aranızda başından geçen vardır, bu sorunu nasıl çözebilirim?

Diş ile ilgili sorumları, diş hekimine gitmeden çözemezsin. Yarın sabah en yakın diş hekimine başvur. Anlattıklarına göre dişinde çürük var, iltihaplanma da olabilir. Röntgen çekimi yapıp neler olduğuna bakılacak ve müdahale edilecek. Geçmiş olsun.

3 gündür dediğin problemi yaşıyorum, ağrıdan kıvranıyorum evde. Bugün doktora gittim antibiyotik verdi. Antibiyotik bittikten sonra röntgen için tekrar gidicekmişim.

Dediğim gibi şişlik inince büyük ihtimal kanal tedavisi ile dişi kurtarmayı denerler geç kalma yoksa diş kaybına neden olur geçmiş olsun.

Dediğim gibi şişlik inince büyük ihtimal kanal tedavisi ile dişi kurtarmayı denerler geç kalma yoksa diş kaybına neden olur geçmiş olsun.

3-4 ay önce dişime dolgu yaptırmıştım çürük yüzünden ama acı yapıyordu soğuk sıcak içince falan. Çürükleri temizleyememiş olduğundan olabilir mi? Tam dolgu yapılan dişimin tarafında çıktı. Sağ tarafta da direk çürük var dolgu yaptırmadım.

3-4 ay önce dişime dolgu yaptırmıştım çürük yüzünden ama acı yapıyordu soğuk sıcak içince falan. Çürükleri temizleyememiş olduğundan olabilir mi? Tam dolgu yapılan dişimin tarafında çıktı. Sağ tarafta da direk çürük var dolgu yaptırmadım.
Röntgen çekmeden sorunun nerede olduğunu anlamak zor. Yarın sabah hekime gidin en kısa sürede. Derdinize devayı anca öyle bulursunuz.

Yaklaşık 2 gün önce diş etimin sol tarafında şişlik oluştu. Pek etki etmedi başta o yüzden takmadım ama bu sabah sağ tarafımda da çıktı ve acıdan yemek yiyememeye başladım. Belki aranızda başından geçen vardır, bu sorunu nasıl çözebilirim?
Bol bol mandalina, portakal, limon ye. Agiz garagaralarindan varsa ondan yap.

Geçmiş olsun dostum. Diş ağrısı kadar illet bir şey yok. Allah sabır versin, Benimde sol alt taraf şişmişti balon gibiydi geçer diye diye erteledim iki dişimi kaybettim malesef çekildi. Şuan implant yaptırdım. O acıyı çekmektense direkt diş doktoruna görün Augmentin veriyor oda iğrenç bir hap parmak kadar 🤢 Umarım hap fobin yoktur.

Geri
Yukarı