Diş fırçalama alışkanlığı edinme

MehwetAsgin

Femtopat
Merhabalar, dişlerim sararmaya başlıyor ve kötü görünüyor bu yüzden gülmekten utanıyorum. Diş etlerimin durumu da pek iyi değil. Ben diş fırçalama alışkanlığı edinmekte zorlanıyorum, pek düzenli bir hayatımda yok açıkçası. Nasıl bu alışkanlığı edinirim? :(

Merhabalar, dişlerim sararmaya başlıyor ve kötü görünüyor bu yüzden gülmekten utanıyorum. Diş etlerimin durumu da pek iyi değil. Ben diş fırçalama alışkanlığı edinmekte zorlanıyorum, pek düzenli bir hayatımda yok açıkçası. Nasıl bu alışkanlığı edinirim? :(
Eğer bir müddet fırçalamaya başlarsan, daha sonraları gece yatmadan önce vicdan azabına benzer bi acı duyuyorsun. Yatmış bile olsan kalkıp fırçalamaya gidiyorsun :)

Gece uyumadan önce 1 kere fırçalayın. Sabah kalktığınızda daha iyi hissedeceksinizdir. Hatta bir ağız gargarası (Listerine önerimdir) alıp onu da kullanırsanız çok daha iyi olacaktır.
Bir alışkanlığı kazanmak için onu 21 gün boyunca tekrarlamanın yeterli olduğunu söylüyorlar.

Bunun için kendinizi şartlamanız lazım hocam. Ben de aynı durumdan sıkıntı yaşıyordum. En önemli şey üşenmemek. Üşenmeyip günde 1 2 kere fırçalarsanız bir noktadan sonra kendiniz fırçalamayınca rahatsız olacaksınız zaten.

Bunun için kendinizi şartlamanız lazım hocam. Ben de aynı durumdan sıkıntı yaşıyordum. En önemli şey üşenmemek. Üşenmeyip günde 1 2 kere fırçalarsanız bir noktadan sonra kendiniz fırçalamayınca rahatsız olacaksınız zaten.

Ergenlikte birlikte üşenmede artıyor :( üşenmemeye gayret edeceğim :)
Kız arkadaş bul 🙂

O biraz zor :)

Geri
Yukarı