Dış Hat ve ADSL Kablosu Bağlantısı

Murat Koç

Kilopat
Makaleler
69
Yer
Istanbul, Turkey
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Profil Kapağı
1523789582
Evde yalın internet kullanıyorum. Dolayısıyla splitter kullanmıyorum. Ancak şöyle bir sıkıntım var aşağıdaki kutudan eve 5 tane kablo geliyor. Kahverengi, sarı, yeşil, mavi ve beyaz olmak üzere. Benim bunu modeme bağlayabilmem için ise iki adet kablo rengi var. Yeşil ve kırmızı olmak üzere. Bunlardan hangisini hangisine takacağım?

Son düzenleyen: Moderatör:
O kablolardan sadece 2 tanesi işlevli hangilerinin işlevli olduğunu deneyerek bulabilirsin herhangi bir sıkıntı olmaz veya ankastre kutusuna inip ordan bakabilirsin.

Ankastrede kabloların üzerinde dairenizin numarası varsa ordaki renkleri kullanırsınız evinizde. Mavi beyaz kullanılıyor genelde bildiğim kadarıyla.

Dediğiniz gibi mavi ve beyaz kabloyu önce denedim en fazla 8 mbit verdi. Diğer renkli kabloları ikişerli takınca 16 mbit verdi. Her kabloyu çifter denedim en sağlıklı sonucu yine ikişer ikişer bağlayınca aldım.

Dediğiniz gibi mavi ve beyaz kabloyu önce denedim en fazla 8 mbit verdi. Diğer renkli kabloları ikişerli takınca 16 mbit verdi. Her kabloyu çifter denedim en sağlıklı sonucu yine ikişer ikişer bağlayınca aldım.

ankastre kutusundan 2 kablo gelmiyormu nasıl deneme yapıyorsunuz ?
şahsen benim evde turktelekom ekipleri ankastre kutudan 2 tane kablo bıraktılar biri turuncu biri beyaz ben ordan ek yaparaak cat6 ile getiriyorum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı