Dış hat VDSL kablosu önerisi

Mehmet Sezer

Kilopat
Daha fazla  
Bina içi kablom arızalıymış. Yenilemem gerekiyor. 35 Mbps VDSL internet kullanıyorum. Dış hat kablo tavsiyesi verir misiniz pek fazla anlamıyorum. Çok pahalı olmasın 35'in üstünde alamıyorum çok da farkı olacağını düşünmüyorum aşırıya gerek yok o yüzden.

Bina içi kablom arızalıymış. Yenilemem gerekiyor. 35 Mbps VDSL internet kullanıyorum. Dış hat kablo tavsiyesi verir misiniz pek fazla anlamıyorum. Çok pahalı olmasın 35'in üstünde alamıyorum çok da farkı olacağını düşünmüyorum aşırıya gerek yok o yüzden.
Kendiniz mi yapacaksınız, elektrikçiye mi yaptırtacaksınız?

Hocam ölçüm yaptılar eskiden içeri girmeye bile para alıyorlardı artık o devir bitti geçen seneye kadar yapıyorlardı bunu kapıdan girersem 70 TL para yazar faturaya diyordu şaka gibiler :D neyse eve giripte baktı alttan da ölçtü sıkıntı aradaki kabloda.

CAT 6 ile kendim çektim ve bağlamasını yaptım sıkıntısız kullanıyorum benimde bina tesisatında sıkıntılar vardı.

Hocam ölçüm yaptılar eskiden içeri girmeye bile para alıyorlardı artık o devir bitti geçen seneye kadar yapıyorlardı bunu kapıdan girersem 70 TL para yazar faturaya diyordu şaka gibiler :D neyse eve giripte baktı alttan da ölçtü sıkıntı aradaki kabloda.
O zaman kaliteli olsun derseniz Reçber Cat6 öneririm ama fiyatı üzebilir. Daha ucuz olsun derseniz bakır herhangi bir Cat6 kablo alabilirsiniz ama Reçber kadar performans vermez çoğu.

Ben eskiden 10mbps alamıyordum, kabloyu değiştirince rahat 75mbps almaya başladım. Kendim test etmiştim. Binaya kadar olan alt yapımız iyiymiş bizim, sizde durum nasıl acaba?

O zaman kaliteli olsun derseniz Reçber CAT6 öneririm ama fiyatı üzebilir. Daha ucuz olsun derseniz bakır herhangi bir CAT6 kablo alabilirsiniz ama Reçber kadar performans vermez çoğu.

Ben eskiden 10Mbps alamıyordum, kabloyu değiştirince rahat 75Mbps almaya başladım. Kendim test etmiştim. Binaya kadar olan altyapımız iyiymiş bizim, sizde durum nasıl acaba?

Hocam cok pahalı ama alta gelen internet zaten maksimum 39 Mbps gerek yok o yüzden normal bir şey alıp geçerim sanırım

Geri
Yukarı