Diş hekimi olmak isteyen biri lisede ne bölümü seçmelidir?

mMichaelMYERS

Hectopat
Yer
Haddonfield, Illinois
Arkadaşlar, bu sene 10. sınıfa geçiyorum. Anadolu lisesinde okuyorum. 9. sınıfı okul birincisi olarak bitirdim ve kendimi pek fazla hirpalamadim (Çok ders çalışmadım, sınavlara son gün 4-5 saat çalışarak girdim.) Sanırım dersi iyi dinliyorum. Benim hedefim diş hekimi olup (babamla meslektaş olmak istiyorum) deli gibi para kazanmak. Bu tıp olduğu için büyük ihtimalle sayısal seçmem lazım, değil mi? Bu seçimlere anlam veremedim. Kimisi önce eşit ağırlık seçiyor, sonra sayısal sözel geçiyor, kimisi sözelden sayısala geçiyor. Beni aydınlatır mısınız ve 10. sınıf için tavsiyeleriniz nelerdir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sayısal seçmen daha iyi olur ama illa da sayısal seçeceksin diye bir şey yok. Sözel okuyup sayısaldan da sınava girebilirsiniz ama saçma bir hareket olur.

Şimdi hocam sanırım siz bu sınıflardan geçtiniz. Sayısal seçince sayısal ağırlıklı mi ders görüyoruz yoksa sadece sayısal mi görüyoruz.

Anladım hocam teşekkürler. Bir de bu felsefe neyin nesidir nasıl bir ders anlatabilir misiniz? Müsaitseniz tabii.

Sokrates Platon John Locke gibi düşünürlerin farklı farklı düşünceleri var onları öğretiyorlar. Ama TYT anlamında genelde bir tane paragraf veriyor senden yorum istiyor.

Mesela biri diyo bilgi insanın zihninde doğuştan var açığa çıkarmak gerekiyor sadece.Diğeri diyo bilgi tecrübelere dayalıdır o tarz şeyler.

Arkadaşlar, bu sene 10. sınıfa geçiyorum. Anadolu lisesinde okuyorum. 9. sınıfı okul birincisi olarak bitirdim ve kendimi pek fazla hirpalamadim (çok ders çalışmadım, sınavlara son gün 4-5 saat çalışarak girdim.) Sanırım dersi iyi dinliyorum. Benim hedefim diş hekimi olup (babamla meslektaş olmak istiyorum) deli gibi para kazanmak. Bu tıp olduğu için büyük ihtimalle sayısal seçmem lazım, değil mi? Bu seçimlere anlam veremedim. Kimisi önce eşit ağırlık seçiyor, sonra sayısal sözel geçiyor, kimisi sözelden sayısala geçiyor. Beni aydınlatır mısınız ve 10. sınıf için tavsiyeleriniz nelerdir?

Sayısal bölüm seçmen gerekiyor. 10. sınıf için ise ortalamanı yüksek tutmaya baksan yeter. Şu an için üniversite sınavına hazırlanman için çok erken.

Geri
Yukarı