Diş hekimliği mi mühendislik mi?

Daha sıralamalar açıklanmasa da kendime bir yol haritası çizmek istediğim için tahmini bir sıralamayla diş hekimliği ve mühendisliğin tutabileceğini düşünüyorum. Normalde tıp istiyordum ve doğuda bir tıp tutsa bile giderim diyordum. Hem mesleğin garantisinden hem de sevdiğim bir iş olmasından dolayı. Diş hekimliği pek düşünmüyordum, tıp olmaza bilgisayar mühendisliğine giderim diyordum küçük bir yazılım geçmişim olduğu için. Şu anda IE tıpın tutması çok zor olduğundan meslek araştırmaya başladım ve diş hekimliğine bir şans vermek istedim. Meslek genel olarak hoşuma gitti, zaten sağlık alanında çalışmayı da istiyordum. Ama çok fazla fakülte açılması ve atamaların çok az olması nedeniyle işiz diş hekimleri olabileceğini gördüm. Bu yıl diş hekimliğine girersem 5 yıl sonra işsiz kalır mıyım? İşsiz kalmamak için kendimi nasıl geliştiririm? Ve bilgisayar mühendisliği ile karşılaştırılınca hangisinde meslek hayatında daha rahat ederim? Diş hekimi olarak yurt dışına çıkmak istersem ne yapmalıyım? Bu gibi sorulara yanıt verebilirseniz çok mutlu olurum. Birkaç gündür kafayı yemek üzereyim sadece tıp kazanmak işsiz kalmamak demek ve diğer tüm mesleklerde işsiz kalmak gibi bir sorunu da düşünmek gerekiyor. Şimdiden teşekkürler.

Diş hekimliği kesinlikle. Ama işini layıkıyla yapman önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı