Diş kanal tedavisi sonrası neye dikkat edilmeli?

Mahmutab

Hectopat
Dostlar dişimde çürük var diye doktor kanal tedavisi ol dedi, oldum bugün. Daha 30-40dk oldu. Şimdi 2-3 gün sonra ben yemek yerken falan bir sıkıntı olmaz değil mi? Olabilecek her şeyi yaşayan varsa anlatabilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
1 ay kadar oradaki yaralar tamamen iyileşene dek çok sert gıdaları o dişinle tüketmeni önermem. Onun dışında ömürlük olmasa da uzun yıllar orada duracak bir dolgu tedavisi olarak düşünebilirsin. Yani iyileştikten sonra rahat rahat yemek yemende bir sakınca yok. En fazla dolgun düşer, gider yeniden yaptırırsın.

Bende 2 ay önce oldum şu an kanal tedavi gören diş normal diş gibi işlevini görüyor, ilk 1 hafta o tarafla çiğneyemedim. Ağrı kesici yazdıysa doktorun belirttiği aralıklarla onu kullan.

Yaklaşık 1 ay önce sol azı dişimde çürük miktarı aşırıydı bu yüzden 2 seanslık kanal tedavisi oldum. Size önerim ilk 2 hafta oradan çok fazla yememeniz.

Yaklaşık 1 ay önce sol azı dişimde çürük miktarı aşırıydı bu yüzden 2 seanslık kanal tedavisi oldum. Size önerim ilk 2 hafta oradan çok fazla yememeniz.

Bende 2 ay önce oldum şu an kanal tedavi gören diş normal diş gibi işlevini görüyor, ilk 1 hafta o tarafla çiğneyemedim. Ağrı kesici yazdıysa doktorun belirttiği aralıklarla onu kullan.

Dostlar peki bu dişimin yanında çürük vardı böyle yuvarlak küçük kanal tedavisi sonrası o hala duruyor? Sadece içini mi temizledi doktor bir aydınlatın lütfen bu arada tüm bilgiler için sağ olun dudağım hala uyuşuk onun haricin de dudak şişti başka da problem yok Allah'a şükür.

Yeni konular

Geri
Yukarı