Diş kaplamasının tanesinin 2500 TL olması normal mi?

Makaleler
33
Yer
Osmaniye, Türkiye
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
PC: Intel Core 12400F | ASUS Dual RX 6600 | ASUS Prime H610M-K D4 | XPG Gammix D30 2x8 RAM | WD SN570 500GB | FSP Hydro K Pro 500W 80+ | Vento VG10F

GIGABYTE G24F-2 | Logitech G213 | SteelSeries Prime | QP Honeycomb Mousepad | Windows 11 23H2.
Meslek
Öğrenci
2 disime cumartesi gunu kanal tedavisinin final seansini da yaptirdiktan sonra dis hekimi kirilabilecegini soyledigi icin bugün gittik ve dis kaplamasinin tanesi 2500 TL dedi, internette fiyatlari halbuki daha pahali gozukuyordu (tanesi 4000 TL gibi gibi). Ucuz degil mi ozel bir klinige gore? Kanal tedavisi icin 2 dise toplam 5000 TL gitmisti, bu da internetle uyuyordu fiyati. Hangi kaplama oldugunu sormadim, benim icin gorunusu cok da onemli degil, yeter ki dis kirilmasin.

Normal ama uygun geldi bana, büyük ihtimalle alt sınıf bir kaplamadır.

Evet, bana da uygun geldi, bu yuzden konu açtım internette en az 4000 TL falan yaziyordu, belki de klinige veya ozellikle Osmaniye gibi bir şehre gore degisiyor olabilir. Devlet olsa fiyati anlardim da. Muhtemelen dediginiz gibi alt sinif kaplamadir, benim icin disin kirilmamasi lazim, gorunusu vs. onemli degil, zaten diger disler curukken 2 tanesi cok iyi gorunuslu diye bir şey olmaz. En azindan birkac sene gitsin yani, zaten kanal tedavisi cok gitmiyor(mus).

Evet, bana da uygun geldi, bu yuzden konu açtım internette en az 4000 TL falan yaziyordu, belki de klinige veya ozellikle Osmaniye gibi bir şehre gore degisiyor olabilir. Devlet olsa fiyati anlardim da. Muhtemelen dediginiz gibi alt sinif kaplamadir, benim icin disin kirilmamasi lazim, gorunusu vs. onemli degil, zaten diger disler curukken 2 tanesi cok iyi gorunuslu diye bir şey olmaz. En azindan birkac sene gitsin yani, zaten kanal tedavisi cok gitmiyor(mus).

En kötüsünün bile ömrü 5 yıl oluyor diye biliyorum ben.

Hangi malzeme olduğunu ve hangi şirketten alındığını sorsan daha isabetli bir yanıt alırsın. Ama 2500 hakikaten biraz ucuz.

Belki şehre gore degisiyordur. İstanbul gibi yerler de daha pahali olmasi normal, ama bu da ucuz gibi. İsterseniz bakabilirsiniz belki anlarsiniz S Dental ismi, Osmaniye.

Haftaya randevu alinacak, gidince bakalim. Galiba yine birkac seans sürecek internette yazdigina gore. İnşallah o zamana kadar dis kirilmaz, 24-25'inde normal yemeye baslamayi dusunuyorum (tedaviden 4-5 gun sonra yani)

Simdi her dis kaplama seansina gidince yine eski corba, makarna ritunune mi donmek lazim yoksa etkilemiyor mu yemek yemeyi? Ve siz biraz bilgilisiniz, bilginiz nereden geliyor?

Belki şehre gore degisiyordur. İstanbul gibi yerler de daha pahali olmasi normal, ama bu da ucuz gibi. İsterseniz bakabilirsiniz belki anlarsiniz S Dental ismi, Osmaniye.
Yok hocam muayenehaneyi sormadım, kaplamayı yapan şirketi sordum.
Simdi her dis kaplama seansina gidince yine eski corba, makarna rutinine mi donmek lazim yoksa etkilemiyor mu yemek yemeyi? Ve siz biraz bilgilisiniz, bilginiz nereden geliyor?
İki sorunuzun da cevabı aynı. 2021'de iki ana çiğneme dişimin kanallarını yenilettim ve kaplama taktırdım. Ondan biraz biliyorum. Ben kaplamayı yaptırdıktan sonra sormuştum bu yemek işini doktora ve muayenehaneden çıktıktan sonra istediğimi yiyebileceğimi söyledi çünkü bunu zaten yapıştırıyorlarmış muayenehanede. Mavi ışık tutuyorlar ya, onunla olmalı. Siz yine de doktora sorun. Ben Ankara'da yaptırmıştım.

Yok hocam muayenehaneyi sormadım, kaplamayı yapan şirketi sordum.

İki sorunuzun da cevabı aynı. 2021'de iki ana çiğneme dişimin kanallarını yenilettim ve kaplama taktırdım. Ondan biraz biliyorum. Ben kaplamayı yaptırdıktan sonra sormuştum bu yemek işini doktora ve muayenehaneden çıktıktan sonra istediğimi yiyebileceğimi söyledi çünkü bunu zaten yapıştırıyorlarmış muayenehanede. Mavi ışık tutuyorlar ya, onunla olmalı. Siz yine de doktora sorun. Ben Ankara'da yaptırmıştım.

Bana da mavi isik tuttular isin cihaziyla. Ama bu kalici dolgu icindi. Acaba bosuna mi bekliyorum normal yemek yemek icin?

Bilmiyorum kaplamayi yapan sirketi.

2021'de ne kadar verdiniz peki?

Hatırlamıyorum ama üst düzey bir muayenehaneydi. Sanırım 2500 - 3500 arasında bir şeydi tanesi (sadece kaplama fiyatı kanal yenileme dahil değil). Biraz da indirim yapmışlardı tanıdık vasıtasıyla geldiğimiz için.

Dedigine gore 2024'te cidden ucuz gozukuyor. Hayirlisi bakalim, ben gittigim yere guveniyorum. Gercekten iyi bir yer idi ama biraz yogun gibi.

Geri
Yukarı