Diş macunu önerisi

Önerenler niye televizyondaki diş macunu reklamlarındaki gibi konuşmuşlar ya? :D
Ben Colgate'in ucuz bi macununu kullanıyordum,pek memnun değildim, Sensodyne hassas koruma gibi bir şeye geçtim, daha iyi olduğunu söyleyebilirim.

Diş teli kullanıyorum ve çoğu macunu denedim. Oral-B Professional Orijinal macunundan en çok memnun kaldım. Diş beyazlığı olarak dikkat etmedim dişlerimde bir sarılık yok macunla alakası yok bunun pek ama diğer macunları kullandığımda dişlerim kanamaya etlerim çekilmeye başlıyordu sanki birde dişlerim ağrımaya başlıyordu. Ama bu macunda hiçbiri olmuyor senelerdir kanayan diş etlerim kanamıyor, dişlerim sağlammış gibi hissettiriyor. "Tüm diş macunları aynı." deyip tekrar tekrar söyleyenleri dinlemeyin uzun vadede bayağı fark ediyor. Şuan dişlerime bir güç (tel) uygulandığı için kısa vadede macunların arasındaki farkları daha iyi anlayabiliyorum.

Bu sanki daha cok kullandiginiz dis fircasi ve yanlis fircalamayla alakali bir sorun. Dis macununun direkt olarak böyle bir soruna yol actigini yeni duyuyorum.
Diş telim olduğu için çok farkediyor, dişlerim şuan aşırı hassas ve günde 3 kere fırçalamam şart oluyor. Diş fırçam hep aynı ve düzenli aralıklarla değiştiriyorum.

Geri
Yukarı