Diş tel kopması neyden kaynaklı?

lekwiny

Centipat
Daha fazla  
Gecen hafta diş teli taktırdım ve 3 tanesi çıktı. Doktorum asla sert çiğnememem gerektiğini söyledi. Uyguladım ekmek kestim sabahları pilav vb şeyler yedim bugün gene çıktı. Diğerlerine sorduğumda ne yesem çıkmıyor diyor sizce benden mi doktordan mi kaynaklı? Ucuz da değil.

İlk takılan tel ince olur ağrı yapmaması için, daha sonra gerekli görülürse kalın tele geçilir. Alışma süreci için böyle bir uygulama var. Bende nektari, elma filan yerken özellikle arkadaki telleri ya yamultuyordum ya da çıkarıyordum. Şimdi kalın tele geçmemiz gerektiğini söyledi doktor. Kalın tel takıldığından beri sıkıntı yok. Elmada yiyorum, armutta. (Tabi küçük dilimlere bölerek.) :)

İlk takılan tel ince olur ağrı yapmaması için, daha sonra gerekli görülürse kalın tele geçilir. Alışma süreci için böyle bir uygulama var. Bende nektari, elma filan yerken özellikle arkadaki telleri ya yamultuyordum ya da çıkarıyordum. Şimdi kalın tele geçmemiz gerektiğini söyledi doktor. Kalın tel takıldığından beri sıkıntı yok. Elmada yiyorum, armutta. (tabii küçük dilimlere bölerek.) :)

İnce galiba hocam da yani 4 tane çıktı normal değil bence.

Geri
Yukarı