18 yaşında diş teli takmak

Hocam devlet hastanelerinde tiş teli taktırmak mantıklı mı?
Değil 6 yıldan fazla bekledim 40dk lık basit bi işlem için. O kadar basit ki doktorum tedaviye biraz mola verip lokma yemeye bile gitti. Bence o kadar sene beklemeye değmez.
Çok uzun süre sıra bekleniyor diyorlar doğru mu?
Senelerce sürüyo şanslıysan 4-5 sene
Herhangi bir ücreti var mı? Ve çok sıra var diyorlar ne kadar beklerim?
3k ödedim ben sadece alt dişlere işlem yapıldı

Devlette çok sıra bekledim. Tavsiyem arada bir hastaneye gidip yoklamak kaç ayım kaldı falan diye. Sadece alt dişlere işlem yapıldı ve 3K ödedim şimdiki dolar kutuyla falan belki 3.5k isterler. Senelerce beklemektense 1 sene para biriktirip özelde yaptırmak daha mantıklı.
Arkadaşımın 4, 5 yıl sürmüştü. Ablamın ise 3 yıl galiba.
Yine kısa sürmüş
36 ay takmış sonra 1 ay önce tekrar takmaya başlamış biri olarak: Diş hekimi ne derse odur, biz bilemeyz kendisine sormalısınız.

Ayrıca dediklerine harfiyen uyun yoksa süre uzar.

Acı olayı da ilk taktığında ağzında yabancı maddeler hissedebilirsin. Her dişçiye gittiğinde dişlerinde 3-4 günlük bir hassasiyet acı karışımı bir şey olacak.
Hocam fındık fıstık değil de kaju yesem sıkıntı çıkar mı az az

Valla arkadaşlar ben devlette doktorla konuşup özel yaptırdım. Hiç sıra falan da beklemedim ertesi hafta takıldı teller. Ayrıca tel takılıyken yediğim içtiğim her şeyi yemeye içmeye devam ettim. Bir keresinde erik yerken çekirdek teli çıkartmıştı. Çekirdekli yiyeceklere dikkat etmek lazım.

Geri
Yukarı