Diş teli çıktıktan sonra bozulan dişleri plak tekrar düzeltir mi?

Diş tellerim nisan ayında çıkmıştı çıktıktan sonra doktor plak vermişti ve sadece 1 ay kullandım bir daha da kullanmadım. Dişlerim ufaktan eski hallerine dönüyor verdikleri plak hala ağzıma oturuyor düzenli taksam düzelir mi?

Takabiliyorum fakat yamuk olan dişime acayip bir baskı yapıyor böyle böyle düzelir değil mi?
Tabii ki. Sabah uyandığında dişlerin böyle acır gibi olabilir. Eğer sabah takamıyorsan bile yatarken tak. Boş zamanlarında bir şey yemeyeceksen de takabilirsin. Eğer böyle aşırı fazla değilse takmanda bir sorun olmaz bence.

Tabii ki. Sabah uyandığında dişlerin böyle acır gibi olabilir. Eğer sabah takamıyorsan bile yatarken tak. Boş zamanlarında bir şey yemeyeceksen de takabilirsin. Eğer böyle aşırı fazla değilse takmanda bir sorun olmaz bence.

Lastik kullanır gibi yapacağım sadece yemek yiyeceğimde çıkaracağım.

Bir de ben bunu özelde yaptırdım fakat plakta ufak bir kırık var çok engel değil ama büyüyebilir devlete gitsem yaparlar mı? Yoksa nereden yaptırdıysan oraya götür mü derler?

Lastik kullanır gibi yapacağım sadece yemek yiyeceğimde çıkaracağım.

Bir de ben bunu özelde yaptırdım fakat plakta ufak bir kırık var çok engel değil ama büyüyebilir devlete gitsem yaparlar mı? Yoksa nereden yaptırdıysan oraya götür mü derler?
Eğer o kırık esnemesine neden olmuyorsa bir sorun olacağını sanmam. O kırığın nerede olduğuna bağlı.

Düzenli takmak gerek benim yemek yemek hariç gece bile ağzımda idi. Hiç çıkartmadim çok kötü bir hissi var ama mecbur. Simdi tedavim bitti ve gerçekten çektiğim ağrıya deydi.

Diş telinden daha kötü bir hissi var. Umarım benim de dişlerim en yakın sürede düzelir.

Eğer o kırık esnemesine neden olmuyorsa bir sorun olacağını sanmam. O kırığın nerede olduğuna bağlı.

Çok büyük bir esneme yok yukarıdan sol köpek dişinin olduğu tarafta bir kırık var.

Yeni konular

Geri
Yukarı