Diş Teli Taktırdığım İçin Pişmanım

kapalıyız

Hectopat
Yer
Dünya
Merhabalar pazartesi günü takıp çıkartılabilen diş tellerinden taktım ve bu tedavi en az 6 ay sürecek. Telden dolayı düzgün konuşamıyorum. Peltek konuşuyorum ve bu aşırı kötü. Peltek konuştuğum için dalga geçenler var. Zaten fazla konuşmazdım artık hiç konuşmayacağım galiba. Onlar dalga geçtikçe derslerde söz de alamıyorum ve bazı hocalar performansları ders içindeki aktifliğimizden veriyor. Ne yapacağım ben? Cidden moralimi çok bozuyor bu olay.

Sırf bunun için mi? Bence saçmalama ve o kişileri takma. Peltek konuşan Beyazıt Öztürk var onlardan örnek verebilirsin. Bırak o cins insanlar dalga geçsinler.
Aşırı bir pelteklik var. Her konuştuğumda beni taklit eden tipler var sınıfta. Salı gününden beri kimseyle konuşmuyorum bile. Takmamak elde değil ki. Empati kurma yetenekleri yok😒

Bende peltek'im benle kimse dalga geçmedi bence o sizin dışarıdan görünen imajınızla duruşunuzla alakalı zayıf insanı maalesef eziyorlar Türkiye'de eğer onlara sert bir cevap verirsen susarlar ama öyle bir şey demeyip kafana takarsan bir şey demesen senle dalgada geçerler başka bir şeyde geçerler.

Hocam boşverin dalga geçenleri siz. Benim de yüzümün her yanı sivilcelerle dolu ama ben ne kimseden çekiniyorum ne de yüzüme laf edildiğinde altta kalıyorum. Olabildiğince seviyemi düşürmeden tavır takınıyorum bu sayede insanların söylediği sözler boş kalıyor. O yüzden siz de kimsenin lafına bakmayın işinize, sağlığınıza bakın. Olabildiğince karşı tarafın seviyesine düşmemeye çalışın. Özgüveninizi, ümidinizi kaybetmeyin ne de olsa illaki bir gün çıkacak o teller. Kimse kusursuz olmak zorunda değil sonuçta.☺

Boşver ya dert ettiğin şeye bak. Tedavinin ortaların da dişlerin düzelmeye başladığında iyi ki taktırmışım diyeceksin. Hem yeni taktırmışsın o tellere bi alışma süresi var evre evre. Zamanla göreceksin zaten. Boşver o dalga geçenleri.

Ben küçüklüğümden beri 'R' harfini çıkartamıyorum yani zorlayınca oluyor ama genelde olmuyor. Ve konuşmanın önemli olduğu bir bölüm olan hukuk fakültesi öğrencisiyim. Üstüne üstlük 8 aydır diş teli kullanıyorum ve telden dolayı harfleri geçtim bazen kelimelerin telaffuzunda zorlanıyorum. Ha kimse dalga geçmiyor, geçse de önemsemem zaten, sen de önemseme. Ama bu sorunu çözebilecek kişi sensin yine. Ben daha fazla kitap okuyarak ve sesli okuyarak çözmeye çalışıyorum, ki etkisi oluyor gibi. Sen de dene istersen.

Yeni konular

Geri
Yukarı