Diş Teli Taktırdığım İçin Pişmanım

Bu nasil egitim anlamiyorum ki! Birincisi bunu yapanlara hoca nasil goz yumuyor. İkincisi bu insan müsveddesi mahluklar kendilerini komik mi saniyorlar?
Eskiden bir hocam soyle demisti: "Okullarda eğitim-öğretim kavrami kalmadı. Sadece bilgi ogretimi var. Egitim gecmiste kaldi, artik ogrencileri eğitemiyoruz.".

Bence birinin ağzını burnunu dök milletin içinde sert karşılık ver, verince birdaha yapamaz diğerleride ibret alır disiplen felan boş iş, Merak etme dövdükten sonra sorarlarsa ögretmenlerin bugüne kadar sabrettim sabrımın sonu var hocam bitti nokta.

Bence birinin ağzını burnunu dök milletin içinde sert karşılık ver, verince birdaha yapamaz diğerleride ibret alır disiplen felan boş iş, Merak etme dövdükten sonra sorarlarsa ögretmenlerin bugüne kadar sabrettim sabrımın sonu var hocam bitti nokta.
Onlar gibi olursak ne farkımız kalır ki onlardan. Ben de anladım ki en güzeli takmamak onları. Zamanla susarlar umarım.

Dalga geçenlerle arana mesafe koy, konuşma. Böyle tipler her sınıfta vardır. Üstlerine gidersen, cevap verirsen gıcıklığına daha çok uğraşırlar. Bu kalıcı bir şey değil zaten. Sorunun düzelene kadar kullan, kimseyi de takma. Önemli olan senin düşüncen, başkalarının değil.

Merhabalar pazartesi günü takıp çıkartılabilen diş tellerinden taktım ve bu tedavi en az 6 ay sürecek. Telden dolayı düzgün konuşamıyorum. Peltek konuşuyorum ve bu aşırı kötü. Peltek konuştuğum için dalga geçenler var. Zaten fazla konuşmazdım artık hiç konuşmayacağım galiba. Onlar dalga geçtikçe derslerde söz de alamıyorum ve bazı hocalar performansları ders içindeki aktifliğimizden veriyor. Ne yapacağım ben? Cidden moralimi çok bozuyor bu olay.
O zaman sana şöyle bir örnek vereyim kardeşim :) , ben Türkiye Cumhuriyet Devletin'in %42 Oranına sahip engelli bir vatandaşıyım. Sağ gözüm hiç görmüyor ve çocukluktan beri olan bir şey bu. Zamanında o empati kuramayan kişilikler sayesinde çok çektim diyebilirim. Fakat yaşları ufak kardeşlerimizin zamanında bana da olduğu gibi düşünce kısmı insandan insana fark ediyor ,ve ne kadar takarsan emin ol o kadar üzüleceksin. Ama yapman gereken konuşmamak değil asla sürekli olarak onlarla iletişim halinde olup onlara dik durman gerektiğini ögretmen lazım. Onlardan kaçma onların üstüne git bil hassa sağlık için herşeyin yapılabileceğini göster. Moralini bozmak yerine sürekli aktif olmaya gayret göster emin ol hocaların da çevrendeki insanlar da farkına varacaktır. Sakın ama sakın kendini böyle güzel bir şey için , kendini içine kapatma. Hayat yolunda sana başarılar dilerim. :) Bu arada dişler önemli bir kız arkadaşın olduğu zaman anlarsın. :)

Şimdiki nesil genelde böyle, birbirlerini veya başkalarının eksiklikleriyle dalga geçiyorlar.

Aynı teli ortaokulda ben de kullanmıştım. Kimsenin de dalga geçtiğini hatırlamıyorum. Belki kendi aramızda şakalar olmuştur o kadar. Ben kullanımına alışamadığım için çok düzgün kullanamadım. Bundan dolayı da tedavim uzun sürmüştü.

Pelteklik tam geçmeyebilir ama azalacaktır. Bir süre sonra alışıyorsun. Kullanması zor da gelse tedavine devam et. Kimin ne dediği önemli değil senin sağlığından.

Onlar dalga geçince canın sıkılıyor bunu bildikleri için devam ediyorlar ve bundan keyif alıyorlar. Dalga geçtiklerinde canını sıktığını belli etme gül geç. 1-2 hafta sonra unutur giderler sen üzüldüğünle kalırsın.

Aşırı bir pelteklik var. Her konuştuğumda beni taklit eden tipler var sınıfta. Salı gününden beri kimseyle konuşmuyorum bile. Takmamak elde değil ki. Empati kurma yetenekleri yok😒
Bırak onları kendi alemlerinde yaşasınlar. Takmamak imkansız değil diye bir şey yok. Burada senin sağlığın söz konusuysa takmaman gerek. Sal şunları zaten bir süre sonra eğlenecek başka bir şey bulurlar onlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı