Diş teli tedavisi sonrası ne yapılıyor?

184424

Hectopat
Makaleler
2
Eylül ayında tel tedavim bitti. Ondan sonra şeffaf plak kullandım ve kullanmaya devam ediyorum düzeni bozulmaması için. Peki plak ile işim bitince ne olacak, daha doğrusu tekrar tel gibi bir şey takmak zorunda kalacak mıyım? Ben şahsen daha o lanet şeyleri görmek istemiyorum ama baya düzenli ettiler "nomissizler" :D

Eylül ayında tel tedavim bitti. Ondan sonra şeffaf plak kullandım ve kullanmaya devam ediyorum düzeni bozulmaması için. Peki plak ile işim bitince ne olacak, daha doğrusu tekrar tel gibi bir şey takmak zorunda kalacak mıyım? Ben şahsen daha o lanet şeyleri görmek istemiyorum ama baya düzenli ettiler "nomissizler" :D
Cevabı bilmiyorum, ben sorayım. Ne kadar sürdü? Ne kadara mal oldu? Takılırken acıtıyor mu? :D

Cevabı bilmiyorum, ben sorayım. Ne kadar sürdü? Ne kadara mal oldu? Takılırken acıtıyor mu? :D
Benim tedavim 17 ay sürdü doktorumun dediklerini harfiyen yaptım. 5000 ya da 5500 TL tutmuştu sanırım. Takılırken acımıyor. Sabırlı biri isen ve sağlıkta ne olursa olsun yeter ki sağlıklı olsun diyorsan zaten sıkıntı yok. 2 yıl geçeceğine daha kısa sürer. Dişten dişe değişir aslında fiyat ve tedavi süreci. Ayrıca çok dikkat etmen gerekir. Her ayda bir teller yenisi ile değiştiriliyordu ve sıkılıyordu. Bu tabi başta yemek yemende zorluk yapabilir ama alışıyorsun bir süre sonra. İyi ki çıkmış çok mutlu oluyorsun sonunda. Aynaya bakma yeter. Ben bir süredir onlar yüzünden gülememiştim.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı