Dışarıda bulunan kedi sahiplenilmeli mi?

Anladım hocam, ben naçizane yine önerimi yapayım. 2 yıldan fazla proplan kullanmayın, aşırı yağlanma iyi bir durum değil. Kedi maması için şu makaleye bakabilirsiniz. Türkiye'de ki en detaylı makaledir.

Çok teşekkür hocam ilgi ve alakanız için bayağı aydınlandım. Bir sorunum olursa kedilerle ilgili tekrar sizi rahatsız etsem sorun olur mu?

Kediyi gelirken yanıma alıp eve götürdüm bugün peki şimdi ilk olarak ne yapmalıyım? Bu arada kedi yavru değil.
Aşağıya rehber linki bırakıyorum. Okuyun, aklınıza takılanları beni etiketleyerek sorabilirsiniz.

Aşağıya rehber linki bırakıyorum. Okuyun, aklınıza takılanları beni etiketleyerek sorabilirsiniz.

Rehberin daha yarısına kadar okudum bitirince konuya geri döneceğim hocam. Ve bir de evde muhabbet kuşu da var kedinin kuşa zarar verebilme ihtimali var mı?

Yavru olmayan bir kedi dışarıya alışmıştır. Özgürlüğünü elinden almış olursun birnevi.Bir iki gün belki bir şey yapmaz fakat sonra dışarı çıkmaya çalışmaya kapıları tırmalamaya hatta seni bile tırmalamaya başlayabilir.Pencere varsa pencereden atlamaya çalışabilir. Yavru kedi olsaydı koruyup kollamak babından alabilirdin. Hem daha özgürlüğün ne olduğunu da bilmezdi. Bence bırak. Üstelik o hayvanı kısırlaştırma gibi sorunları olacak yetişkin bir kediye acı çektirmekten başka bir şey yapmazsın. Yok kedi hasta ise yaralı ise o zaman başka.
Rehberin daha yarısına kadar okudum bitirince konuya geri döneceğim hocam. Ve bir de evde muhabbet kuşu da var kedinin kuşa zarar verebilme ihtimali var mı?
Verir yabani nede olsa evde büyümemiş.

Yeni konular

Geri
Yukarı