Kedi mi köpek mi?

2017 yılına kadar değil sevmek kedi köpek gördüğümde yolumu değiştirirdim. Ama kötü niyetli değildim sadece benden uzak olsunlar ne halleri varsa görsünler gibi saçma bir düşünce yapısına sahiptim. 217 yılında çalıştığım yerde annesiz kalan bir yavrusu sahiplendim(O zamanlar ölmesin diye mecburen eve götürdüm büyüyünce bırakacaktım güya). Şu an 5 yaşında. 1 ay önce de sokakta hasta bulduğum bir yavru eklendi haneye. Sokakta ve ofiste de toplamda 20-30 can vardır yolumu gözleyen.

-Köpek besleyeyim diyorsan apartman dairesinde ne yazık ki komşularınız zorluk çıkarabiliyor(köpeğin karakterine de bağlı).
-Günde en az 2 defa tuvalet için dışarı çıkarılması gerekiyor(enerjisini de atması gerekiyor).Kedi kumunu kullanacağı için tuvalet sıkıntısı olmuyor. Enerjisini de belirli vakitlerde deli danalar gibi koşup atıyorlar.
-Kediyi kısırlaştırmanı tavsiye ederim.
-Masraf karşılaştırmasına gerek yok hemen hemen ikisi içinde aynı zaten.

Fakat unutmamalısın hangisini beslersen besle maddi ve manevi gücünü göz önüne al. Yani ekstra bir can daha ekleniyor haneye. Aşıları olacak, yeri gelecek hastalanacak. Bebek gibi ilgilenmen gerekecek.

Köpekler itaatkar ancak kediler insanlar gibi. Fazla ilgi istemezler. Kediler daha tatlı bence.

Kediler mükemmel hayvanlardır. Çok severim minnoşları 🥰 Ama köpekleri de çok severim. Şu an kedi besliyorum. Yatağımın üstünde uyuyor mışıl mışıl.

17 sene köpek besledim 6 aylıkken bize gelmişti tam tamına 17 yıl yaşadı öldükten sonra hiçbir hayvan alamadık.

Kedi ya da köpek eğer bu yola baş koyacaksanız kesinlikle ve kesinlikle terk etmeyeceğinizden emin olarak başvurun senin soruna gelecek olursak köpek kedi ye göre bakımı daha zor bir hayvandır çünkü en basitinden günde en az 3 kere dışarıda gezmesi ve tuvaletini yapması gerekir sahibine bağlı olurlar ve uzun süre görmediği zaman bunalıma girebilirler kedi ise bakımı çok daha kolay bir hayvandır tuvalet ihtiyacını evde giderir yalnız kalabilir ve bir yere taşınacaksa kolayca taşınabilir.

Geri
Yukarı