Dışarıdan Yemek Söylediğim İçin Onur Kuruluna Gidiyorum

Eki Görüntüle 352520

Hocam bu sefer de yazılı uyarı aldım. Ben hakkaten çok sıkıldım bana verebileceğiniz tavsiye var mıdır?
bi idam etmedikleri kalmamış o zaman bi döner 10 tl olmayacak tavuk döner bu et değil saçma sapan yemekler yaparlar birde sağlıksız derler kendileri sağlıklı mı içine bi domates bi et 10 tl dışarda o paraya dolu dolu doyuyosun paragöz okullar da ne olacak.

Eki Görüntüle 352520

Hocam bu sefer de yazılı uyarı aldım. Ben hakikaten çok sıkıldım bana verebileceğiniz tavsiye var mıdır?

Neden o zaman kantin hem yiyecekleri fahiş fiyatlara satıyor hem de milleti zehirliyor?

Benim okuduğum okulun müdürü hiçbir şey demiyor. Çoğu da teneffüste öğle arası için sipariş veriyor.

Hakkınızı arayın, susmayın! Siz sustukça daha da üstünüze gelecekler. CİMER'e şikâyet edebilirsiniz.

Bu, aynı meseleden dolayı aldığınız 2. uyarı mı?

Merhaba, bizim okulda dışarıdan yemek söylemek yasak. Dışarıdan yemek söylendiğinde onur kuruluna sevk ediyorlar ve ardından disiplin kuruluna sevk ediyorlar. Şimdi, benim cebimde 7 lira vardı ve karnım çok acıkmıştı ve bizim kantinde 9 lira olan şey dışarıda 6 lira ve üstelik bizim kantinin döneri çok kötü. Kantine az para versem adam tip tip bakar diye dışarıdan tavuk döner söyledim. Canım yemekhaneden de yemek istemiyordu çünkü midem yemekhanenin patatesi yüzünden bulanmıştı.

Ben bunun yasak olduğunu biliyordum fakat yine de bir risk alarak söyledim ve onur kuruluna sevk edildim. Benim anlamadığım şey okulun böyle bir hakkı var mıdır? Ben bunun arkasında yatan sebebin kantinin kira ödemesi ve kantincinin ısrarı olduğunu düşünüyorum.

Yardım istiyorum dostlar. Ne kavgaya karıştık ne hakaret ettik. Hayatımda gördüğüm en saçma sebepten dolayı ilk kez onur kuruluna sevk ediliyorum. Yardım edebilir misiniz?
Aklıma Jahrein geldi. [emoji23]

Neden o zaman kantin hem yiyecekleri fahiş fiyatlara satıyor hem de milleti zehirliyor?

Benim okuduğum okulun müdürü hiçbir şey demiyor. Çoğu da teneffüste öğle arası için sipariş veriyor.

Hakkınızı arayın, susmayın! Siz sustukça daha da üstünüze gelecekler. CİMER'e şikâyet edebilirsiniz.

Bu, aynı meseleden dolayı aldığınız 2. uyarı mı?

Hocam geç cevap için özür dilerim. Cimere başvurmaktan korkuyorum başıma bir iş gelir diye. Korkuta korkuta pes ettirdiler.

Hocam geç cevap için özür dilerim. Cimere başvurmaktan korkuyorum başıma bir iş gelir diye. Korkuta korkuta pes ettirdiler.
Başınıza ne geleceğinden korkuyorsunuz?

Ayrıca okul yönetiminin sağlıksız ve pahalı ürünler satması sizin sorununuz mu?

Bir de, ailenizin CİMER'i üzerinden şikâyetinizi dile getirmeniz ve ailenizin şikâyeti yapması size biraz olsun avantaj sağlayacaktır.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı