Disco Elysium güzel mi?

Donkobus

Hectopat
Daha fazla  
Oyunu dün alıp 72 dakika oynadım, pek sarmadı ama sıkmadı da. Sizce iade edeyim mi kalsın mı? Arada bir girip oynarım diye düşünüyorum da galiba başına oturup uzun soluklu oynanacak oyuna benziyor.

Disco Elysium bir oyundan çok araya eylemler serpiştirilmiş interaktif bir kitap gibi, ama o kadar güzel yazılmış bir kitap ki fiziksel kitapları okumak yerine bunu okumak çok daha keyifli. Yani anlayacağınız bol bol diyalog ve yazı okuduğunuz bir RPG oyunu bu, ki RPG oyunları eskiden hep böylelerdi zaten.

Gizemli havası daha oyunun başından bile kendisini belli edip hikayede bir sonraki adımı merak etmenizi sağlıyor. Ben çok beğendim açıkçası, henüz bitirmedim ancak bitirmeye yaklaştığımı hissediyorum. Konuşabildiğim her NPC ile konuşup, her obje ile etkileşime geçip bilgi ediniyor, yan görevler yapıyorum bence epey keyifli ancak herkesin hoşuna gitmeyeceği kesin.

RPG'nin ne olduğunu bile bilmeyip 2-3 diyalog gördü diye The Witcher 3'ü gömen oyuncular var Türkiye'de malum, bu oyun Call of Duty oyuncuları için değil, yaptığı her bir eylemin bulunduğu dünyayı veya spesifik karakterleri etkilediğini görmek, oyunun dünyasının ona bağlı olduğunu hissetmek isteyen pure RPG oyuncuları içindir.

Geri
Yukarı