Discord 13 yaş altı sebebiyle yasakladı

iEndere

Femtopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Merhaba Technopat üyeleri, okuldan geldiğimde ek olarak belirttiğim görsel ile karşılaştım. Discord'dan "on üç yaşından veya ülkendeki minimum dijital reşitlik yaşından küçük olduğunu belirttin. " sebebiyle ban yediğimi gördüm ve üzüldüm. Evet, 13 yaşımdan küçük olduğumu kabul ediyorum ( 12 yaşımı doldurdum 13'ün içindeyim ) ama Discord'a ailemin izini ile giriyorum ve aile merkezine bağlı hesabım. Ailem izin vermesine rağmen ban yedim. Bu banı kaldırılabilir mi? Veli izni olduğuna dair kanıt ile falan.

Dosya Ekleri

• resim_2024-02-12_155355018.png
    resim_2024-02-12_155355018.png
    97,4 KB · Görüntüleme: 67
Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Technopat üyeleri, okuldan geldiğimde ek olarak belirttiğim görsel ile karşılaştım. Discord'dan "on üç yaşından veya ülkendeki minimum dijital reşitlik yaşından küçük olduğunu belirttin. " sebebiyle ban yediğimi gördüm ve üzüldüm. Evet, 13 yaşımdan küçük olduğumu kabul ediyorum ( 12 yaşımı doldurdum 13'ün içindeyim ) ama Discord'a ailemin izini ile giriyorum ve aile merkezine bağlı hesabım. Ailem izin vermesine rağmen ban yedim. Bu banı kaldırılabilir mi? Veli izni olduğuna dair kanıt ile falan.
Mail falan at iletişime geç belki açarlar. Bence yeni hesap aç şöyle 30’lu yaşları seç garanti olsun.

Çok tatlısın bir çılgınlık yapıp yaşını yanlış girebilirsin genç. Ayrıca forumda da 13 yaş altı yasak, 13 olduğun için buradan da yasaklanmamışsın.

Aile'nin izin vermesi bir şey değiştirmiyor. Discord seni haklı olarak yasakladığından dolayı 13 yaşını beklemek harici bir şey yapamazsın.

Talimatları uygulasam bile kimlikte 13 yaş altı olduğum belirtilmiş şekilde adamlar ailemin izin verip vermediğini nasıl bilecekler?

Eski hesapta öyleydi 2000'li yıllara seçiliydi.

Ailenin onayı önemli değil. Kimlik atsanız da 12 yaşında olduğunuz için doğrulayıp, hesabınızı açmazlar zaten. Normalde kimlik atarak açtırılabiliyor hesap, fakat sizde durum biraz kötü. Yeni hesap açabilirsiniz.

Ailenizin izniyle Discord'a girmeniz, bu kuralı geçersiz kılmaz. Discord, bu konuda oldukça katı bir tutum sergiliyor ve veli izni olsa bile 13 yaşından küçük kullanıcıların hesaplarını kapatıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı